"Думаю, немає шансів побачити його таким, яким він був": нейрохірург пояснив, чому стан Міхаеля Шумахера не покращиться

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Думаю, немає шансів побачити його таким, яким він був": нейрохірург пояснив, чому стан Міхаеля Шумахера не покращиться

Associated Press

На думку професора, лікарі пізно зробили автогонцю першу операцію.

Швейцарський нейрохірург Еріх Рідерер вважає, що стан експілота "Формули-1" Міхаеля Шумахера після мозкової травми не покращиться.

"Думаю, Міхаель перебуває у вегетативному стані — він прокинувся, але не відповідає. Він дихає, серце б'ється. Ймовірно, він може сідати і робити з чужою допомогою маленькі кроки, але не більше.

Вважаю, це його максимум. Думаю, немає шансів побачити його таким, яким він був до аварії", — сказав Рідерер в інтерв'ю для документального фільму "Міхаель Шумахер: в пошуках правди", якого цитує  RMC Sport.

Міхаель Шумахер / Associated Press

На думку професора, подібного сценарію можна було уникнути, якби лікарі швидше ухвалили рішення про проведення першої операції, яку було зроблено через дві години після аварії.

"Нейрохірурги завжди говорять: "Час — мозок". Діяти потрібно негайно. Але Шумахер — добре відома особистість. Напевно, вони занадто довго чекали", — додав він.

У грудні 2013 року Шумахер зазнав жахливої травми голови під час катання на лижах на гірськолижному курорті Мерібель у французьких Альпах. Гонщику тоді провели кілька термінових операцій, він провів шість місяців у комі.

Міхаель Шумахер з дружиною / dailymail.co.uk

У вересні 2019-го Міхаеля доправили  в кардіологічне відділення однієї з лікарень Парижа, де планувалася операція з пересадки стовбурових клітин в серцеву тканину. Тоді одна зі співробітниць клініки зазначила, що автогонець був при тямі.

У листопаді того ж року ексменеджер Шумахера Віллі Вебер звинуватив його дружину у приховуванні правди про стан Міхаеля. Та відповіла, що він у надійних руках, а конфідеційність про його здоров'я — побажання гонщика.

Наступна публікація