Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дзюдоїстка із зовнішністю моделі. Чемпіонка світу Дар'я Білодід розповіла про призові та спортивні плани

Дівчина стала наймолодшою переможницею на чемпіонаті світу з дзюдо.

На світовому татамі зійшла нова "Королева дзюдо". Саме так тепер нарекли Дар’ю Білодід. У 17 років киянка із зовнішністю фотомоделі здобула історичне "золото" для України і всієї планети – стала наймолодшою переможницею на чемпіонаті світу з дзюдо.

П’єдестал, якого досягла Дарина, здивував навіть суддів єдиноборств – бо такої красуні на татамі, кажуть, ще не було. А от ТСН Дарина розповіла про травми перед чемпіонатом і гонорар після феєричної перемоги.

Сотні привітань на телефоні. Квіти і вітання у столичному аеропорту. Сльози, радість і обійми з мамою-тренером - у перші секунди перемоги. Відеокадри, як Дарина Білодід валить японку, чемпіонка з батьками-тренерами переглянула вже до півтисячі разів.

Золото вона завойовує у Баку. І одночасно стає наймолодшою чемпіонкою світу серед дзюдоїстів.

"Накинулись репортери. Таке відчуття, що все в сні відбувається. Не вірила, що вона зробила і чемпіонка. Японка упала на спину - це в дзюдо чиста перемога", - каже батько дівчини.

"У березні вона зламала щелепу, місяць тому – ніс. І переживаю кожну секунду", - говорить мама чемпіонки.

"Після кожного тренування мама запитує: "Все нормально? У тебе нічого не болить?". Мені це вже набридало. На синці ми навіть уваги не звертаємо, це дрібниці", розповідає Дар'я.

ВідеоЗ дитинства звикає до золота. Як торувала шлях до перемоги наймолодша чемпіонка світу із дзюдо

На світовому татамі зійшла нова "Королева дзюдо". Саме так тепер нарекли Дар’ю Білодід. У 17 років киянка із зовнішністю фотомоделі здобула історичне золото для України і всієї планети – стала наймолодшою переможницею на чемпіонаті світу з дзюдо. П’єдестал, якого досягла Дар’я, здивував навіть суддів єдиноборств – бо такої красуні на татамі, кажуть, ще не було. 

З дитинства звикає до золота. Як торувала шлях до перемоги наймолодша чемпіонка світу із дзюдо

Дарина - єдина дитина у сім’ї дзюдоїстів. Тато – двічі чемпіон Європи, який пишається, що донька його переплюнула. Хоча, згадує, колись противився її вибору – мовляв, не дівчачий це спорт – єдиноборства. У три роки батьки віддали Дашу на художню гімнастику, але у шість вона сама прийшла на дзюдо. Тепер певні – її перемога в світі не сенсація, а закономірність, до якої вона крокує. Рік тому здобула золото на чемпіонаті Європи.

Струнка і тендітна. Весь світ дзюдо здивований ще й красою українки. При вазі у 48 кг вона має невластивий ріст - метр 72 сантиметри.

"За день до зважування на змаганні я стаю на ваги і суддя мені каже: "Що ти забула в дзюдо?". Всі дивуються, що я не схожа на дзюдоїстку. Вони маленькі, збиті та широкі", - розповідає дівчина.

Красуню постійно запрошують у модельний бізнес. Наразі родина обдумує про її перший рекламний досвід – японці запропонували українці стати обличчям їхнього спортивного бренду. Сама Дар'я зізнається, що обожнює фотографуватися, носити сукні та підбори. Вдома любить готувати солодощі. Паралельно навчається на журналіста. І мріє про велику родину. Після чемпіонату, каже, від кавалерів з усього світу відбою немає:

"Деякі одразу пишуть: "Ти станеш моєю дружиною?".

Та в найближчі два роки її мета - дійти до і перемогти на Олімпіаді.

Поки ж за золото на чемпіонаті світу дзюдоїстка отримає 26 тисяч доларів – це від організаторів. Від держави їй нараховуватимуть тепер президентську стипендію у розмір 12 тисяч гривень щомісяця.

"Якби хто сказав президенту, що треба підвищити. Тому що це велика праця і такі спортсмени багато витрачають на себе грошей", - каже батько дівчини.

Одне лише меню на добу для Дар'ї коштує тисячу гривень, адже в її раціоні мають бути креветки, ікра та морепродукти. Тож батько натякає, що виховувати чемпіонку такого рівня в рази дорожче.

Перемогу святкуватимуть у Єгипті, а потім знову тренування по 5 годин щодня.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Валентини Мудрик.

Залиште свій коментар

Вибір редакції