Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ФІФА прибрала слово "корупція" із кодексу етики та каратиме за наклепи

Рішення було ухвалено під час секретних зустрічей футбольних чиновників.

У новому кодексі етики Міжнародної федерації футболу (ФІФА) зникло слово "корупція".

Як повідомляє AP, таке рішення було ухвалено під час секретних зустрічей футбольних чиновників, на яких вони переглядали зміст кодексу.

При цьому в кодекс введений новий вид порушення - дифамація, що має на увазі під собою поширення наклепів. Винні в наклепі на адресу ФІФА можуть бути відсторонені від будь-якої футбольної діяльності на 2 роки, а в разі повторного порушення - на 5 років.

"Людям, пов'язаним правовими відносинами з кодексом, забороняється робити публічні заяви, в яких міститься наклеп щодо ФІФА або будь-якої персони, пов'язаної з цим кодексом, в контексті заходів ФІФА", - йдеться в кодексі.

Хабарництво як і раніше заборонено, але судових розслідувань стосовно цього стане менше. Термін переслідування за ці порушення з необмеженого скоротився до 10 років.

По закінченні цього часу підозрювані у хабарництві, незаконному привласненні коштів та інших незаконних маніпуляціях не будуть притягуватися до відповідальності.

Нагадаємо, у 2015 році колишній президент ФІФА Йозеф Блаттер покинув свій пост через корупційний скандал, у якому був задіяний екс-очільник УЄФА Мішель Платіні.

Блаттера звинуватили у незаконному переказуванні 2 мільйонів швейцарських франків на рахунок Платіні. Їх було усунуто від футбольної діяльності на 8 років, пізніше термін скоротили до 6 років.

Вибір редакції