Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фінансовий фейр-плей у футболі: чим страшний він для українських клубів

Нині український футбол отримав щеплення від повної фінансової катастрофи.

Фінансовий фейр-плей що це? І яким чином він зараз реально впливає на український футбол?

УЄФА пишається результатами проекту. І наводить такі цифри: прострочені боргові зобов'язання зменшилися із 57 мільйонів євро до 8. Збитки клубів із астрономічної суми в 1,7 мільярда євро вдалося скоротити понад удвічі, йдеться у сюжеті програми Профутбол на каналі 2+2.

У свою чергу, гендиректор "Шахтаря" Сергій Палкін наголошує, що клуб досить давно піднімав питання, щоб до східноєвропейських клубів підійшли із дещо іншими критеріями щодо фінансового фейр-плей.

"Тому що, в підсумку якщо застосувати формулу до всіх однаково... футбол у східній Європі - ми можемо його втратити", - каже Палкін.

Гендиректор чемпіона України говорить про правила беззбитковості. Цим принципом у нас іноді підміняють загальне поняття фінансового фейр-плей. Насправді ця частина проекту запрацювала лише з минулого сезону. В ідеалі клуби мають заробляти не менше, ніж витрачають. На практиці - існують певні ліміти на видатки.

Інше питання - фундаментальний принцип фінансового фейр-плей, який діє ще з 2011 року. Клуби зобов'язані вчасно платити рахунки! А боржників у нас, ой, як багато. І їхні показники ще не враховані в оптимістичні звіти УЄФА.

ВідеоФінансовий фейр-плей - що це таке і як він впливає на український футбол

"Український футбол зараз переживає особливий період. Коли ми робимо перевірку змушені врахувати нинішню ситуацію для деяких ваших клубів. У цьому специфічному питанні, вважаємо, що треба дати українським клубам трохи часу. Дати можливість повернутися до спокійного життя і гри у футбол", - наголошує голова проекту "Фінансовий Фейр-Плей" Андреа Траверсо.

Насамперед він каже про клуби-переселенці. Постійно ставить у приклад донецький "Шахтар". Хоча у чинного чемпіона України попри всі проблеми, із фінансами усе добре. Просто із українськими топ-клубами УЄФА спілкується напряму. Інші - контактують через федерацію. І діалог поки не розвивається. Механізми виходу з боргової ями досі не напрацьовані.

"Є складнощі фінансові навіть не з тим, що відбувається в країні. А з фінансовим фейр-плеєм. Значить ми повинні змінити трішки вектор і зрозуміти, що якщо ми будемо продавати дорого футболістів, природно тоді ми і зможемо купувати. Значить ми повинні вкладати гроші більше у свій футбол. В українців, наших хлопців", - робить висновок президент "Динамо" Ігор Суркіс.

А з іншого боку - хіба це не оздоровлення ситуації - більше вкладати у свій, український футбол? Хіба по фейр-плею ми жили останні роки? Як довго міг тривати космічний рівень зарплат футболістів, абсолютно невідповідний середнім прибуткам громадян?

Вважайте, що нині український футбол отримав щеплення від повної фінансової катастрофи. І якщо виживе зараз - можливо потім про численні борги не буде й мови.

Залиште свій коментар

Вибір редакції