Голова МОК ганебно заступився за російських і білоруських тенісистів, яких не допустили до Wimbledon

Дата публікації
Перегляди
31к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Голова МОК ганебно заступився за російських і білоруських тенісистів, яких не допустили до Wimbledon

Томас Бах і Володимир Путін / Фото: Associated Press

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах розкритикував рішення організаторів Wimbledon-2022 відсторонити тенісистів з Росії та Білорусі від участі в турнірі.

Очільник МОК на початку повномасштабного вторгнення Росії до України рекомендував міжнародним федераціям обмежити участь спортсменів країн-агресорок, але дуже швидко змінив свою позицію.

Уже зараз він виступив із критикою на адресу організаторів Wimbledon за те, що вони заборонили змагатися на турнірі тенісистам із РФ та Білорусі. За його словами, це порушує принцип "спорт поза політикою" та унеможливлює "чесність проведення змагань".

"У Парижі (на Ролан Гаррос) російські гравці можуть грати як нейтральні, тоді як у Лондоні на Вімблдоні уряд каже їм "ні". І якщо ми це дозволяємо, якщо ми також у цьому замішані, тоді ми програли.

Як ми можемо тоді гарантувати у спорті проведення чесного міжнародного турніру, якщо уряди вирішують, виходячи зі своїх політичних інтересів, хто може брати участь у змаганні, а хто - ні? Якщо ми відкриваємо ці двері, то зараз це Росія та Білорусь, а завтра - це ваша країна. Немає жодної країни у світі, яку б любили у всьому світі. Це суперечить принципам, на яких ми стоїмо. Якщо ми дозволяємо вирішувати це урядам, тоді стаємо політичним знаряддям та не можемо гарантувати більше чесність", - зазначив очільник МОК в інтерв'ю The Telegraph.

Wimbledon став першим міжнародним тенісним турніром, який заборонив росіянам і білорусам брати участь у особистих змаганнях. Турнір відбудеться від 27 червня до 10 липня в лондонському передмісті Вімблдон.

Міжнародні тенісні організації - ATPWTA і ITF - через недопуск до турніру гравців з Росії та Білорусі позбавили Wimbledon-2022 рейтингових очок.

Читайте також:

"Заголовки в газетах поступово зникають": Шевченко закликав світ не припиняти допомагати Україні

Олімпійська чемпіонка з Росії закотила істерику через "бан" спортсменів країн-агресорок: українці жорстко їй відповіли

"Ї** собак, бл***, дірявих, які цей корт будували": тенісист, який народився в Росії, видав матюкливу тираду під час гри (відео 18+

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
31к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація