Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гроші, нові правила та безпека здоров'я: як намагаються врятувати футбол під час пандемії

Гроші, нові правила та безпека здоров'я: як намагаються врятувати футбол під час пандемії

Що роблять ФІФА та УЄФА, аби допомогти федераціям та клубам.

У той час, як в Європі лютує пандемія нової коронавірусної інфекції COVID-19, головні футбольні організації намагаються продумати заходи допомоги грі мільйонів.

Нещодавно ФІФА та УЄФА ухвалили рішення фінансово допомогти федераціям та клубам, по яких серйозно вдарила коронавірусна криза, адже весь футбол поставили на паузу. А чи ввімкнуть кнопку "плей"? 

ГРОШІ ФЕДЕРАЦІЯМ ТА КЛУБАМ

Усі 211 федерацій загалом отримають близько 150 мільйонів доларів від ФІФА. Це приблизно 500 тисяч на кожну. Спершу фінансова допомога повинна планувалася в липні, але ФІФА вирішила зробити це негайно.

Своєю чергою від УЄФА 55 європейських асоціацій загалом отримають 236,5 мільйона євро. Їм дозволено самим вибрати, на що підуть ці гроші. 

Також фінансову допомогу отримають європейські клуби за участь їхніх футболістів у матчах національних збірних. Загалом 676 клубів отримають 70 мільйонів євро. 

  • 50 мільйонів євро підуть клубам, які надали гравців для 39 національних команд, які не беруть участі в стикових матчах Європейської кваліфікації;
  • 17,7 мільйона євро отримають клуби, які відпускали гравців в 16 збірних, які беруть участь в стикових матчах Європейської кваліфікації (не включаючи відкладені платежі за самі стикові матчі);
  • 2,7 мільйона євро отримають клуби, які відпустять гравців на стикові матчі (ці платежі будуть зроблені восени після закінчення стикових матчів).

ЗМІНА ПРАВИЛ

заміна у футболі
Associated Press

Побоюючись можливих негативних наслідків для гравців після поновлення сезону, як от травми, ФІФА планує внести тимчасові зміни до правил гри у футбол.

Федерація хоче збільшити кількість замін під час матчу до 5. Наразі можна робити 3 заміни під час поєдинку. Передбачається, що для заміни гравців все одно залишиться три "вікна" включно з інтервалом перерви.

  • Цей захід застосовуватиметься до цього (2019/20) та наступного сезону (2020/21) плюс усі міжнародні матчі до 31 грудня 2021 року.

Останнє слово залишається за Міжнародною радою футбольних асоціацій (IFAB), яка займається веденням і регулюванням правил гри в футбол.

БЕЗПЕКА ЗДОРОВ'Я

плювок футбол
Associated Press

Задля безпеки здоров'я футболістів планується проводити їм тести на коронавірус, а матчі проводити без глядачів. За останньою інформацією, поки неофіційно, глядачів на трибуни не пускатимуть до 2021 року.

Крім того, футболістам можуть заборонити плюватися на полі, що вони зазвичай роблять. Медики ФІФА вважають, що слина, яка перебуває на газоні кілька годин, може стати причиною розповсюдження коронавірусної інфекції.

Одним із заходів боротьби з плювками може стати покарання жовтою карткою за негігієнічну поведінку.

Нагадаємо, УЄФА попросив асоціації надати плани з догравання сезону до 25 травняЯк альтернативу в організації готові схвалити різні скорочені формати завершення сезону: у вигляді плейоф або мінітурнірів.

Якщо чемпіонат доведеться завершити дочасно, учасників єврокубків наступного сезону визначатимуть за спортивним принципом, тобто за положенням в турнірній таблиці за підсумками кількості зіграних матчів.  Також в УЄФА пояснили, кого не допустять до єврокубків-2020/21.

Станом на 29 квітня дочасно завершено два футбольні чемпіонати: нідерландську Ередивізію без визначення чемпіона та французьку Лігу 1. Положення команд визначать на нараді ліги у травні.

сезон 2019/20 інфографіка

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції