Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Коп, студентка і школярка: українки вибороли світове "золото" в підніманні гир

Жіноча команда здобула перемогу на першості планети.

Українські поліцейська, школярка та дві студентки виявилися найспритнішими у підніманні гирь у світі та разом здобули золото на чемпіонаті  у Сербії. Туди з’їхалося понад пів тисячі учасників з 33 країн, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Одна за одною українські дівчата піднімають 24-рьох кілограмову гирю. Судді оцінюють не лише, скільки разів спорстменки її підняли, а ще й – як. Це лише одна з категорій змагань, у кожній щонайменше 15 учасників з усього світу. Дніпровська студентка Вікторія Ковалюк, майбутня вчителька фізкультури Анжеліка Намєснік з Кропивницького, 10-класниця Марія Жигалова з Харківщини та рівнянка-поліцейська Оксана Рабош – команда українських дівчат обходить усіх. У категорії до 68 кілограмів вони стають чемпіонками світу.

Відео Українські поліцейська, школярка та дві студентки стали чемпіонками світу з гирьового спорту

Вони здобули золото на чемпіонаті у Сербії. Туди з'їхалося понад пів тисячі учасників з 33 країн. У категорії "Естафета. До 68 кілограмів" наші дівчата попри натерті мозолі та знесилення зуміли вибороти першість.  

Українські поліцейська, школярка та дві студентки стали чемпіонками світу з гирьового спорту

Сержанта Оксану Рабош після перемоги вітають копи-колеги. Позмагатися з цією тендітною дівчиною у тяганні гир не готові навіть чоловіки. "Не можу вам сказати, бо трошки буде соромно, якщо не перевершиш її норматив серед хлопців", - каже командир 5-ї роти м. Сарни Назар Мулик. 28-річна Оксана в гирьовому спорті вже 15 років. "Гирьовий спорт дає вміння зупинитися вчасно і заспокоїтися, а оскільки всі мої друзі були хлопці, тому й почала займатися гирями", - пояснила вона. Виборювати ж першість у команді, на її думку, значно відповідальніше. "Командний дух і оцей адреналін", - каже спортсменка.

"Ми зійшли на п’єдестал з прапором України. Сльози були на очах, дуже сильно, серце аж вистрибувало", - зізнається 16-річна Марія Жигалова з Харківщини. У команді вона наймолодша. "Нерви, всі підтримували мене, потім ще зірвала руки. Вже трішки зажили", - каже вона. "В естафеті вона в кінці вже впала, не могла піднятися. Повністю сили всі віддала", - пояснює тренер Олексій Галашко. Тягати гирі Маша почала ще у 9, захоплення доньки батьки не надто схвалювали – мовляв, заняття не для дівчаток. "Не знали, що я тренувалася, а потім тренер прийшов додому і каже, що потрібно на змагання", - пригадує спортсменка. Що це серйозно – зрозуміли, коли почала виборювати медалі. Окрім батьків, нині підтримують Марію і у рідному ліцеї. "Дуже вболіваємо, коли вона їздить на змагання", - каже класна керівниця Юлія Сахненко.

Це їхнє перше командне золото. Але дівчата впевнені, що не останнє. Тепер на часі новий етап підготовки. Наступна подорож буде навесні у Париж – на чемпіонат Європи.

Кореспондентка ТСН Анна Махно

Залиште свій коментар

Вибір редакції