Ліга чемпіонів повертається. Як в матчах 1/8 фіналу працюватимуть відеоповтори

Дата публікації
Ліга чемпіонів повертається. Як в матчах 1/8 фіналу працюватимуть відеоповтори

Associated Press

Бригади VAR відстежуватимуть помилки.

Починаючи з 1/8 фіналу Ліги чемпіонів система відеодопомоги арбітрам (VAR) буде використовуватися на всіх матчах турніру.

Система успішно пройшла технічне тестування, а рефері отримали необхідне навчання.

Зазначимо, що матчі 1/8-ї відбудуться 12-13, 19-20 лютого (перші поєдинки) та 5-6, 12-13 березня (матчі у відповідь).

УЄФА роз'яснив, як VAR працюватиме в Лізі чемпіонів:

 • Бригади VAR розташовуються на кожному стадіоні і допомагають головному арбітру ухвалювати правильні рішення. До бригади входять відеопомічник, асистент відеопомічника і два відеооператора.
 • Бригада VAR відстежує явні помилки, пов'язані з чотирма ключовими ситуаціями в грі:
 1. Голи
 2. Інциденти в штрафній площі
 3. Червоні картки
 4. Помилкова ідентифікація
premierleague.com
 • Під час матчу відеопомічники перевіряють всі ключові ситуації, але втручаються тільки у разі явних і очевидних помилок. Арбітр може призупинити гру до ухвалення остаточного рішення.
 • Якщо перегляд явно свідчить про серйозну помилку в одній зі згаданих ключових ситуацій, бригада VAR може попросити головного арбітра подивитися повтор на моніторі біля краю поля. Остаточне рішення завжди ухвалює головний арбітр.
 • Бригада VAR може також брати до уваги будь-які порушення, які відбулися безпосередньо перед інцидентом (в атакувальній фазі гри).
 • Коли рішення носять "фактичний" характер (наприклад, офсайди, фоли у/поза штрафного), бригада VAR може просто проінформувати головного арбітра. Перегляд з його боку у такому разі не вимагається. Остаточне рішення завжди ухвалює головний арбітр.
 • Коли головний арбітр відправляється переглядати епізод біля краю поля, глядачів сповістять через гучномовний зв'язок або на стадіонному табло.
 • Оскільки використовується VAR, додаткових асистентів арбітра не буде.
twitter.com/Football__Tweet

Нагадаємо, виконком постановив також використовувати VAR у фіналі Ліги Європи 2019 року, фінальній стадії Ліги націй 2019 року і фінальній стадії молодіжного ЄВРО-2019.

Згодом VAR буде використовуватися в Лізі чемпіонів-2019/20 з 1/8 фіналу і в Суперкубку УЄФА 2019 року.

УЄФА планує використовувати VAR у фінальній стадії Євро-2020, Лізі Європи-2020/21 (з групового етапу) і фінальної стадії Ліги націй 2021 року.

Наступна публікація