Перейти до змісту
Любить готувати та мріє підкорити Токіо. Чим живе дворазова медалістка Євроігор Діана Варінська

Любить готувати та мріє підкорити Токіо. Чим живе дворазова медалістка Євроігор Діана Варінська

ТСН Проспорт знайомить вас з новою зіркою української гімнастики.

Наприкінці червня 18-річна киянка Діана Варінська стала дворазовою бронзовою медалісткою Європейських ігор-2019 зі спортивної гімнастики.

На змаганнях у Мінську дівчина піднялася на п’єдестал пошани у багатоборстві та вправах на колоді, де є переможницею загального заліку Кубка світу-2018.

В ексклюзивному інтерв’ю ТСН Проспорт Діана поділилася емоціями від успіху на Євроіграх, розповіла про підготовку гімнастів до змагань та привідкрила завісу особистого життя.

Про Європейські ігри-2019

- Чи задоволена ти результатом у Мінську? Чи очікувала поборотися за медалі перед стартом змагань?

- Загалом задоволена своїм результатом. Ретельно готувалася до цих змагань. Щаслива, що вдалося завоювати одразу дві медалі. Можливо, не все вийшло у вправах на колоді, припустилася декількох прикрих помилок. Думаю, можна було б спробувати замахнутися на щось більше і дотягнутися до "срібла".

Діана Варінська
instagram.com/varinska_22
Діана Варінська на п'єдесталі пошани у Мінську

- Що відчувала після падіння на брусах у багатоборстві? Як вдалося зібратися і гарно пройти решту дистанції?

- Я впала і спочатку розчарувалася. По-перше, це було несподівано, не була до цього цілком готова. Тренер щось говорить: "Не хвилюйся, зберися". Я відповідаю: "Все, це кінець!".

Зазвичай, якщо падаєш у багатоборстві, то занадто багато втрачаєш, тому на медалі вже немає особливого сенсу розраховувати. Далі зуміла зібратися і "чисто" відпрацювала наступні три прилади і, як виявилося, цього вистачило для третього місця.

Діана Варінська
facebook.com/olympicua/
Діана Варінська

- Які емоції тебе переповнювали, коли дізналася, що таки завоювала "бронзу"?

- Мені сказали: "Так, залишайтесь тут, зараз буде церемонія нагородження, Ви - третя. Кажу: "Як третя?"

Була неочікувана радість, тому що не показували на табло результати після кожного приладу, я не бачила, яке місце посідала. Дізналася пізніше, що була після третього приладу 8-ю. Одразу не повірила, що вдалося вирватися на третє місце.

У кваліфікації робила трішки ослаблений стрибок, не вдавався він взагалі, але в фіналі багатоборства зібралася, добре стрибнула і завдяки цьому взяла медаль.

Діана Варінська
facebook.com/olympicua/
Діана Варінська

- Як можеш оцінити рівень організації змагань в Мінську, що сподобалось, а що розчарувало?

- Усе дуже сподобалося, дуже чітка організація, все розписано за годинами: автобуси, тренування, харчування - усе чудово.

Дуже гарна публіка, усі підтримували, кричали з трибуни, відчувала вагому підтримку фанатів.

Діана Варінська
Діана Варінська

Про Олімпійські ігри в Токіо

- Чого очікуєш від Олімпіади-2020 в Токіо? Будеш виступати з цією програмою чи спробуєш щось змінити?

- Звичайно, перемогти на Олімпіаді мріє кожен, і я теж. Поки що не знаю щодо програми, ще є час подумати. Варто все удосконалити. Попереду ще відбірковий Чемпіонат світу, теж дуже важливе змагання, адже на Олімпійські ігри ще потрібно кваліфікуватися.

Діана Варінська
facebook.com/olympicua/
Діана Варінська

Про тренування та стосунки в команді

- Як відомо, ти займаєшся гімнастикою з 4-річного віку. Чи були моменти, коли хотілося покинути цей вид спорту?

- Дуже часто були такі моменти. Особливо, коли була маленькою і ще не розуміла, навіщо це треба. Батьки підтримували, допомагали, іноді навіть змушували.

Зараз теж буває, що сильно втомлюся, але я розумію, що це просто втома. Мені дуже подобається гімнастика. Збираю волю в кулак і продовжую працювати далі.

- Як довго плануєш виступати на змаганнях? Бачиш себе в майбутньому тренером чи хотіла б спробувати щось абсолютно інше?

- Не знаю, до якого віку я буду тренуватися. Коли я була маленька, то мені здавалося, що Олімпійські ігри - це кінець. Але зараз думаю, що ні.

Сподіваюся, що потраплю на Олімпіаду в Токіо, мені тоді буде лише 19 років. Хотіла б виступити через 4 роки на ще одних Олімпійських іграх, а там буде видно.

Діана Варінська
facebook.com/olympicua/
Діана Варінська

- Який прилад є твоїм улюбленим у спортивній гімнастиці, а який дається важче? Чому приділяєш найбільшу увагу на тренуваннях?

- Я люблю виступати на всіх приладах, але найважче дається опорний стрибок. За нього завжди отримую не дуже високі оцінки. Хоча складність є у всьому. На змаганнях через адреналін цього не помічаєш, але на тренуваннях важко працювати над усім.

Діана Варінська
facebook.com/olympicua/
Діана Варінська

- Як часто ти тренуєшся? Чи залишається час на відпочинок, подорожі?

- Від 7:30 до 9:00 у нас ранкова зарядка, від 11:00 до 14:00 - перше і основне тренування, а від 17:00 до 19:00 - ще одне тренування. У середу і в суботу маю лише одне тренування, а неділя - вихідний.

Відпусток у нас немає, все одно тренуємося. Єдине, що в перервах між змаганнями зменшуємо навантаження. В кінці минулого року, взимку, відпустили на тиждень на море. Але посеред року немає перерв.

Діана Варінська
instagram.com/varinska_22
Діана Варінська

- Чи потрібно гімнастам дотримуватись певних дієт? Хто складає твій раціон харчування?

- Сама вирішую, що мені їсти. Якщо гімнаст не може контролювати вагу, то тренер допомагає, забороняє щось. Але оскільки я вже доросла та розумію, в якій вазі мені комфортно, то сама за собою стежу. Жодних дієт немає. Можна їсти солодощі, шоколад, морозиво, але в обмеженій кількості.

- З ким із наших спортсменів найкраще спілкуєшся в команді?

- Тренуємося разом з Настею Бачинською (золота медалістка Євроігор-2019 у вільних вправах - прим.). Одна одній можемо щось підказати, дати пораду.

Анастасія Бачинська
facebook.com/olympicua/
Анастасія Бачинська на п'єдесталі пошани у Мінську

- Хто з спортсменів є прикладом для наслідування для тебе? Можливо, маєш кумира в гімнастиці чи іншому виді спорту?

- Таких кумирів, щоб я дивилася і рівнялася, немає. Еталоном для мене в гімнастиці є американка Настя Люкін, олімпійська чемпіонка 2008 року. Зараз вона вже не виступає. А подобається мені, бо зуміла поєднати в собі все: красу, елегантність і силу.

Настя Люкін
Associated Press
Настя Люкін

Про зміну громадянства

- Як ставишся до зміни громадянства? Чи надходили тобі такі пропозиції і як би ти відреагувала на них?

- Була лише одна така пропозиція два роки тому - переїхати до Білорусі. І то лише тому, що тренеру, з яким я зараз працюю, Олегу Остапенку, запропонували роботу в Білорусі і він туди переїхав.

Під час відпустки він приїжджав в Україну, допомагав моїй тренерці (Юлія Каюкова - прим.). Я йому сподобалася. Коли він переїхав до Білорусі, то взяв мене з собою на збір, ми з ним працювали. Якось були думки змінити громадянство і переїхати винятково через тренера. Але пізніше вирішили, що це поганий варіант і найкраще залишитися вдома.

Тоді я була молодшою і просто дослухалася до рідних та тренерів, а зараз свідомо розумію, що люблю Україну і ніколи б не погодилася змінити громадянство.

Діана Варінська
instagram.com/varinska_22
Збірна України зі спортивної гімнастики

Про розвиток гімнастики в Україні

- Чи відчуваєш фінансову підтримку з боку нашої держави? Як оціниш нинішній рівень розвитку спортивної гімнастики в Україні?

- Вважаю, що останнім часом рівень дійсно піднявся. Раніше всі прилади були старі, а зараз купили нові. Всі збори оплачуються, так само, як і проживання та харчування на олімпійській базі. Всі отримують зарплати. Поступово рівень підвищується.

Діана Варінська
instagram.com/varinska_22
Діана Варінська з Сергієм Бубкою та Володимиром Кличком

Про власні захоплення та найдорожчих людей

- Які маєш хобі, окрім спорту?

- Не знаю, конкретних хобі немає. На вихідних буває хочеться погуляти, сходити в кіно, з’їздити додому, адже проживаємо ми постійно на олімпійській базі.

Іноді люблю готувати. Коронної страви не маю, просто подобається частувати рідних і друзів чимось смачненьким.

- Кому ти вдячна за розвиток свого таланту? Хто найбільше підтримує, навчає тебе упродовж спортивної кар’єри?

- Безмежно вдячна і тренерам і, передусім, батькам за те, що привели мене в цей спорт. За те, що допомагають боротися з лінню, підтримують упродовж всієї кар’єри.

І, звісно, тренерці, яка працювала зі мною з дитячого віку. Всі говорили, що в мене якась фігура не така, що я слабенька. Моя тренерка Юлія Миколаївна Каюкова прийшла в зал, і я з першого разу їй сподобалася, вона розпочала зі мною інтенсивно працювати, дуже багато чому навчила мене. Майже все, що я вмію в гімнастиці, це завдяки їй. Також вдячна тренеру Олегу Остапенку, з яким зараз працюю.

Діана Варінська
Діана Варінська з подругою
  • На Європейських іграх-2019 збірна України зі спортивної гімнастики здобула дев’ять нагород (дві золоті, дві срібні та п'ять бронзових).
  • Загалом "синьо-жовті" завоювали на змаганнях у Мінську 51 медаль. У загальному заліку Україна фінішувала на третій позиції.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин