"Манчестер Юнайтед" ганебно вилетів з Ліги чемпіонів

"Базель" - "Манчестер Юнайтед" - 2:1 / Фото: AFP

Команда сера Алекса Фергюсона поступилася "Базелю" і з 9-ма очками посіла третє місце у групі С.

Торішній фіналіст Ліги чемпіонів англійський "Манчестер Юнайтед" сенсаційно вилетів з турніру. Кривдником "червоних дияволів" став швейцарський "Базель", який у вирішальному матчі, який фактично носив статус "битви за плей-офф", переміг манкуніанців з рахунком 2:1.

На 9-й хвилині Марко Штреллер класним ударом вивів господарів вперед після прострільної передачі Шачирі.

На те, аби відповісти гольовим моментом, манкуніанцям знадобилося цілих 20 хвилин! Нані прострілив зі свого правого флангу, Кабрал у падінні трішечки зачепив м'яч, але цього вистачило, щоб дезорієнтувати Уейна Руні, котрому, здавалося, треба лише підставити ногу.

Незабаром "МЮ" закрив суперника на його половині поля, а наприкінці тайму - ледь не в штрафному майданчику, взявши паузу тільки після травми Відіча, котрого замінив Джонні Еванс.

Утім господарям удалося вишикувати досить міцний і мобільний захисний "панцир". А в компенсований час ледве швейцарці ледве не досягли успіху після дальнього удару Шачирі, та де Хеа був на місці.

Другий тайм почався з гольового моменту біля воріт господарів. Але Руні не поцілив у дальній кут. Апогеєм атак "МанЮнайтед" став момент на 60-й хвилині, коли після прострілу Нані поперечину власних воріт струснув потужним "самострілом" Штайнхефер. Але - підстрахувала фортуна.

Але й "Базель" шукав щастя біля воріт де Хеа. Спершу Шачирі не влучив у "дев'ятку", а згодом Александр Фрай зі штрафного пробив у правий верхній кут, але іспанський воротар витягнув м'яч з кута воріт. Врешті решт, ветеран швейцарського футболу і став героєм країни. На 84-й Шачирі навісив з правого флангу і Фрай головою увігнав м'яч у ворота!

На 87-й хвилині Філ Джонс скоротив відставання, забивши дещо курйозний гол.

У підсумку 2:1 - "Базель" створив найгучнішу сенсації групового етапу Ліги чемпіонів. А "Манчестер Юнайтед" з 9-ма очками посів третю сходинку і тепер боротиметься у Лізі Європи.

Зазначимо, що манкуніанці втретє в історії не зуміли вийти в плей-офф Ліги чемпіонів. Вперше це сталося у сезоні-1994/95, а вдруге – у сезоні-2005/06.