Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міжнародний олімпійський комітет підтримає найжорсткіші санкції проти Росії за маніпуляції з допінгом

МОК попросив WADA передати всі файли до Ради Європи і ЮНЕСКО.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) засудив дії осіб, відповідальних за маніпулювання даними московської лабораторії до їх передачі WADA в січні 2019 року.

У заяві організації на офіційному сайті йдеться про те, що МОК підтримає найжорсткіші санкції проти Росії.

"Ці грубі маніпуляції є нападом на довіру до самому спорту і є образою для спортивного руху в усьому світі. МОК підтримає найжорсткіші санкції проти всіх, хто буде нести відповідальність за ці маніпуляції", - заявила організація.

МОК знову попросив російську владу надати необроблені дані, на яких ґрунтується цей випадок, щоб покарати винних, а непричетні спортсмени були захищені.

"Звіт WADA доводить, що будь-яке маніпулювання даними є винятковою відповідальністю російської влади: "Російська влада була відповідальні за збереження цілісності московських даних". Водночас ми також відзначаємо, що в звіті вказується, що спортивний рух не брав участі у жодній з цих маніпуляцій, і що в звіті не вказується на будь-яке порушення з боку спортивного рух, зокрема Російського олімпійського комітету або його членів. У цьому контексті МОК вітає можливість, надану WADA російським спортсменам для участі в змаганнях, "де вони в змозі довести, що вони жодним чином не пов'язані з недотриманням", - йдеться у заяві.

Щодо рекомендованих санкцій у відстороненні Росії від будь-яких спортивних змагань, МОК наголосив, що їх доведеться детально оцінити.

"МОК наголошує, що винні мають бути покарані найсуворішим чином через серйозність цього порушення, і тому вітає санкції щодо відповідальних російської влади. Однак, з огляду на серйозність маніпуляцій, ми настійно закликаємо WADA зробити подальші дії. Це означає, зокрема, що WADA має передати всі ці файли до Ради Європи і ЮНЕСКО з урахуванням Антидопінгової конвенції Ради Європи та Міжнародної конвенції ЮНЕСКО про боротьбу з допінгом у спорті.

В кінці цього процесу ми сподіваємося, що справедливість нарешті переможе, і що будуть введені повні і відповідні санкцій", - зазначається у заяві.

25 листопада стало відомо, що Комітет з відповідності WADA рекомендує усунути Росію від всіх міжнародних змагань на 4 роки через маніпулювання з допінг-тестами московської лабораторії.

Як повідомляє The Telegraph, усунення Росії потенційно може відкрити двері для Шотландії на Євро-2020, яка фінішувала на третьому місці в кваліфікаційній групі.

Виконавчий комітет WADA ухвалить рішення за рекомендаціями про дискваліфікацію Росії 9-го грудня.

Це не перший допінг-скандал за її участі. Раніше РУСАДА було визнано невідповідним кодексу WADA в листопаді 2015 року, коли розгорівся допінговий скандал у легкій атлетиці.

Пізніше в Росії спалахнуло ще кілька допінгових скандалів після доповідей Річарда Макларена, в яких йшлося про те, що влада Росії систематично покривала вживання допінгу своїми спортсменами під час Олімпіади в Сочі 2014 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції