Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На матчі  "Шальке" - "Манчестер Сіті" зламався монітор VAR, УЄФА роз’яснив суперечливі моменти

Під час подібної несправності бригаді VAR дозволено описати головному арбітру епізод.

У матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів протокол VAR був правильно застосований в двох випадках з призначенням пенальті. В обох випадках був дотриманий принцип "точність важливіше швидкості".

Перегляд двох епізодів бригадою VAR у поєдинку між "Шальке" та "Манчестер Сіті" (2:3) привів до призначення двох пенальті.

Обидва епізоди відбулися в проміжок тривалістю близько десяти хвилин, коли виникла технічна помилка в забезпеченні відеосигналу на моніторі VAR у бровки поля, де переглядає повтор головний арбітр.

рука отаменді
twitter.com
Епізод з рукою Отаменді

Під час подібної несправності протокол ІФАБ дозволяє бригаді VAR описати головному арбітру епізод, який видно на перегляді, але не говорити, яке рішення слід ухвалити. Головний суддя ухвалює остаточне рішення на підставі власного прочитання ситуації та інформації, отриманої усно від бригади VAR.

У першому випадку неможливість подивитися повтор на брівці призвела до того, що суддя з затримкою виніс правильне рішення - призначити пенальті за гру рукою. Рефері також пояснив капітанам двох команд обставини.

У другому випадку теж було ухвалене правильне рішення згідно з правилом футболу №11 про офсайд.

"Якщо на футболісту, який знаходиться в положенні "поза грою" і рухається до м'яча з наміром зіграти в м'яч, порушуються правила до того, як він зіграв в м'яч, або спробував зіграти в м'яч, або вступив в боротьбу за м'яч з суперником, подібне порушення карається так, ніби воно відбулося до фіксації положення "поза грою".
шальке - манчестер сіті уєфа про вар
Офіційний сайт УЄФА

Зображення на фото вище - зроблені в один і той самий момент під різними кутами - чітко показують, що порушення правил було скоєно в штрафному до того, як гравець "Шальке" міг спробувати зіграти в м'яч. Отже, таке порушення повинно каратися призначенням пенальті.

Коментуючи ці два рішення, старший офіцер УЄФА з питань суддівства Роберто Розетті сказав: "Я радий, що навіть з урахуванням того, що рефері не мав можливості переглянути епізоди на власні очі, відмінна взаємодія суддівської бригади призвела до ухвалення правильних рішень".

УЄФА додав, що обговорить інцидент з монітор зі своїм технічним постачальником VAR, щоб в майбутньому подібний збій не повторився.

Залиште свій коментар

Вибір редакції