Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Зимовій Олімпіаді "воз'єдналися" дві Кореї, а з Росії приїхали "сірі чоловічки"

Україну на змаганнях представляють 33 спортсмени.

Купу інтриг породила зимова Олімпіада-2018, що почалася цього тижня, іще в момент свого відкриття. Спортсмени Північної і Південної Корей, відгороджених залізною завісою, під одним білим прапором. Перший візит до багатих сусідів - найвпливовішої жінки КНДР. Росіяни - без прапора і будь-яких розпізнавальних знаків. І заміна всіх охоронців - на військових.

ППБ плажка

На самому початку Зимову Олімпіаду підкосив вірус. 1200 охоронців там змушені були замінити військовими через поширення норо-вірусу — шлунково-кишкової інфекції. Охоронці потрапили до лікарень із нудотою і розладом шлунка.

Стежити за подіями в Пхенчхані точно буде цікаво. Навіть попри те, що українська делегація - найменша з часу нашої участі в Білих олімпіадах. То, за які медалі будемо боротись, чи стане білий прапор прапором миру, про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Перший день Зимової Олімпіади – і перші змагання. Спринтерська гонка біатлоністок зібрала тисячі вболівальників. Золото - у німкені Лаури Дальмайєр. 14 місце - в українки Віти Семеренко.

Щоби цей день настав, корейці витратили сім років. Довкола стадіону – посилені заходи безпеки. А в олімпійському селищі – змерзлі туристи, кажуть, що надворі неймовірно холодно.

17 спортивних днів та три тисячі атлетів обійшлися Пхенчхану в 13 мільярдів доларів. А тепер порівняйте з Росією: Олімпіада в Сочі - 50 мільярдів. При цьому арену в Кореї, на якій відкривали Олімпійські Ігри, використають лише чотири рази. Після врочистостей грандіозну конструкцію знесуть.

На розігріві перед головним шоу виступають майстри бойових мистецтв, танцюють тигри і дракони.

33 українські спортсмени виходять на стадіон на чолі з біатлоністкою Оленою Підгрушною – чемпіонкою Сочі. Від 1998 року команда не зраджує традиції – доручати прапор жінкам. На них покладають головну надію і на цих змаганнях.

Це сьома зимова Олімпіада для нашої держави. 33 спортсмени - це найменша кількість, яку Україна коли-небудь відряджала. Особливі надії покладаємо на жіночу збірну з біатлону, фристайл (у якому виступає Олександр Абраменко) та у фігурному катанні (де маємо пару Олександра Назарова - Максим Нікітін, і двох одиночників - Ярослава Паніота і Ганну Хниченкову).

За всю історію зимових Олімпіад Україна здобула 7 медалей - у біатлоні та фігурному катанні.

ВідеоВибуховий коктейль спорту і дипломатії: у Пхьончхані триває зимова Олімпіада

Спортсмени Північної і Південної Кореї - відгороджених залізною завісою - під одним білим прапором. Перший візит до багатих сусідів найвпливовішої жінки КНДР. Росіяни - без прапора і будь-яких розпізнавальних знаків. І заміна всіх охоронців на військових. Зимова Олімпіада, що почалася цього тижня, породила купу інтриг іще в момент свого відкриття.

Вибуховий коктейль спорту і дипломатії: у Пхьончхані триває зимова Олімпіада

"Це мене дуже хвилювало і нервувало. Але навіть без репетицій спортсмени з Південної Кореї та КНДР зробили дуже хорошу роботу, це було чудово", - так головний режисер церемонії відкриття говорить про запалення вогню.

Історичну місію довірили двом спортсменам Із Північної та Південної Корей. Провести репетицію відгороджені колючим парканом атлети не могли. На церемонії відкриття спортсмени з півдня і півночі півострова вийшли в одній колоні. І під одним нейтральним прапором. Хоча ще навіть тиждень тому це важко було уявити.

Замість атлетів столицею Пхеньяна марширували колони військових. За кілька днів до початку змагань Кім Чен Ин вирішив побряцати зброєю на очах у всього світу. А за кілька годин до церемонії відрядив туди свою сестру. 30-річна Кім Йо Чжон – найвпливовіша жінка в країні. Вона перша з династії Кімів, яка відвідує Південну Корею вперше з 1950-х років. Під спалахами фотокамер у Пхьончхані її зустрічають як голлівудську зірку.

Із КНДР на Ігри прибуває 280 людей.

"Те, що спортсмени з Північної Кореї приїхали до Південної для участі у Зимовій Олімпіаді, закладе цінну основу для примирення", - сказав віце-міністр Південної Кореї у справах возз’єднання Чхун Хе-Сун.

229 представників делегації - це вболівальники. Фотографії однаково вбраних північно-корейських красунь розлітаються світом. Серед них під спалахами фотокамер Кім Йо Чжон мала зустрітися з віце-президентом США Майком Пенсом та передати Вашингтонові послання – давайте дружити. І якщо президент Південної Кореї на історичне рукостискання погодився, то віце-президент США наголошує - Штати не дадуть КНДР захопити Ігри.

"Ми не дозволимо Північній Кореї сховати за олімпійським прапором реальність, в якій вони поневолюють власний народ і загрожують усьому регіону", - сказав віце-президент США Майк Пенс.

І замість обіду за одним столом із кореянкою йде на зустріч із жертвами Кімівського режиму.

Утім спільна колона корейців не єдина фішка цих Олімпійських Ігор. Росіяни у Пхенчхані лишилися без батьківщини, без прапора і взагалі будь-яких розпізнавальних знаків. Тепер термін "зелені чоловічки" слід доповнити новим – "сірі чоловічки". Спортсмени, яким після допінгового скандалу в Сочі таки дозволили виступити на Іграх, ідуть під олімпійським прапором. Навіть несе його дівчина-волонтер.

"Вони можуть продемонструвати своїм колегам-спортсменам, що якщо ти чистий – на тебе чекає винагорода. Зараз Росії слід самій вирішити, чи повертатися до олімпійського руху", - наголосив президент Міжнародного Олімпійського Комітету Томас Бах.

Та замість того росіяни вже вирішили всім недопущеним порушникам виплатити 10 зарплат і провести альтернативний турнір – власну спартакіаду. Востаннє так робили 1921 року.

Поки в Москві протестують проти здорового глузду, у Пхенчхані виступають проти примирення з КНДР. Кордон із войовничим сусідом проходить лише за 80 кілометрів від міста. І перетнути цю зону більшості корейців ніколи не вдасться. Та власне й просто побачити Олімпійські Ігри вони не зможуть - там їх не транслюють.

За вибуховим коктейлем спорту і дипломатії нині спостерігають мільярди людей. Президента Південої Кореї вже чекають із візитом у Пхеньяні. І всі сподіваються, що ракети не полетять раніше.

Катерина Шипко

Залиште свій коментар

Вибір редакції