Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк підрахував, скільки грошей привезуть фанати в Україну на фінал Ліги чемпіонів

У середньому в день іноземці витрачають у Києві 100-150 доларів.

Проведення в Києві фіналу Ліги чемпіонів не матиме значного впливу на валютний ринок України, як і на інфляцію і зростання економіки країни.

Про це повідомив Національний банк України у коментарі переданому УНІАН.

За даними НБУ, проведення вирішального матчу найпрестижнішого єврокубка сприятиме зростанню кількості туристів порівняно з травнем 2017 року приблизно на 5%.

"Приблизна кількість туристів, які приїдуть на фінал Ліги чемпіонів до Києва, становитиме 50-70 тисяч осіб. При цьому, за даними за другий квартал 2017 року, в середньому за місяць в Україну приїжджали 1,2 млн осіб", - йдеться у коментарі.

З огляду на розмір одноденних витрат туристів з Євросоюзу за аналогічний період 2017 року та зростання витрат у період проведення аналогічних подій на прикладі Євро-2012, в НБУ оцінили середній розмір одноденних витрат туриста поточного року на рівні 100-150 доларів, а додаткові надходження на валютний ринок - у 15-20 мільйонів доларів.

«З огляду на те, що обіг міжбанківського ринку в середньому за день у квітні становив понад 200 мільйонів доларів, обсяги цієї додаткової пропозиції валюти істотного впливу на валютний ринок не чинитимуть. Така сума додаткових надходжень становитиме лише 1-1,5% від загального експорту послуг і 0,3-0,4% від експорту товарів і послуг у травні", - пояснює НБУ.

У НБУ також зазначили, що вплив проведення фіналу Ліги чемпіонів на інші макроекономічні показники - споживчу інфляцію і зростання реального ВВП України - також буде незначним, але у більш тривалій перспективі ця подія потенційно може сприяти збільшенню припливу туристів до України.

Нагадаємо, фінал Ліги чемпіонів відбудеться 26-го травня на НСК Олімпійський. У ньому зійдуться іспанський "Реал" та англійський "Ліверпуль".

Раніше, 24-го травня, на стадіоні "Динамо" імені Лобановського жіночий фінал Ліги чемпіонів проведуть німецький "Вольфсбург" та французький "Ліон".

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції