Не лише Тимановська: ще двоє білоруських спортсменів відмовилися повертатися на батьківщину

Не лише Тимановська: ще двоє білоруських спортсменів відмовилися повертатися на батьківщину

instagram.com/_maksimava_yana

Легкоатлети Яна Максимова та її чоловік Андрій Кравченко залишаться в Німеччині.

Білоруська легкоатлетка Яна Максимова, яка виступає в багатоборстві, вирішила не повертатися на батьківщину. Разом зі своїм чоловіком, легкоатлетом Андрієм Кравченком, вона збирається залишитися в Німеччині.

Причину такого рішення Максимова назвала у себе в Instagram.

"Довго думаючи і розмірковуючи, ми ухвалили рішення не повертатися до Білорусі. На превеликий жаль зараз там можна втратити не тільки свободу, але і позбутися життя.

Тут (у Німеччині - прим.) є можливість дихати на повні груди і бути одним з тих хто бореться за свободу своїх людей, друзів, рідних і близьких, ми обов’язково переможемо.

P.S. Дуже сподіваюся, що моя спортивна кар'єра продовжиться і в мене буде можливість тренуватися і виступати, готуватися до наступних Олімпійських ігор", - написала Яна.

В інтерв’ю Білоруському фонду спортивної солідарності (БФСС) Максимова заявила, що не може ризикувати маленькою донечкою, повертаючись до Білорусі. Яна сподівається дочекатися, коли зможе виступити за білоруську збірну під біло-червоно-білим прапором.

"Після всіх подій, що відбулися в Білорусі, повертатися я не планую. У мене є маленька дочка, я не можу ризикувати. Я з тих людей, хто не може мовчати. Коли жила і тренувалася в Білорусі, мене не відпускала вся ситуація. Протягом усього цього часу, ризикуючи всім, я продовжувала щось робити.

Я дуже сподіваюся що дочекаюся того часу, коли поїду виступати під біло-червоно-білим прапором", - сказала Максимова.

Нагадаємо, 1 серпня на Олімпійських іграх-2020 у Токіо розгорівся гучний скандал довкола білоруської легкоатлетки Христини Тимановської. Спортсменку спробували проти її волі вивезти до Мінська після критики на адресу білоруських чиновників.

Однак Тимановська відмовилася сісти на літак і звернулася до Міжнародного олімпійського комітету з проханням про допомогу. Вона перебувала в аеропорту Токіо під захистом японської влади та поліції.

Спортсменка планувала летіти до Польщі, яка видала їй гуманітарну візу, однак в останній момент пересіла на рейс до Відня.

Новини світу: легкоатлетка Тимановська, яку намагалися примусово вивезти до Мінська, залишила Японію

Новини світу: легкоатлетка Тимановська, яку намагалися примусово вивезти до Мінська, залишила Японію
Наступна публікація