Повернення Луїса Енріке. Глава федерації футболу Іспанії пояснив раптову зміну тренера збірної

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Повернення Луїса Енріке. Глава федерації футболу Іспанії пояснив раптову зміну тренера збірної

Associated Press

Роберт Морено поступився місцем Луїсу Енріке, який захотів повернутися у футбол після смерті доньки.

Президент Королівської федерації футболу Іспанії Луїс Рубіалес висловився про повернення Луїса Енріке на посаду головного тренера національної команди.

У червні Енріке подав у відставку через важку хворобу своєї доньки, яка боролася з раком кісток. У серпні 9-річна дівчинка померла. Місце Енріке зайняв його асистент Роберт Морено, під його керівництвом іспанці з першого місця кваліфікувалися на Євро-2020, здобувши вісім перемог та дві нічиї.

"Було очевидно, що Луїс Енріке набрався сил, щоб повернутися. Двері завжди були відчинені для нього. Я завжди говорив і завжди був чесний. Потрібно пояснити, як все сталося. Я тричі говорив з Луїсом після смерті його дочки. 29 серпня висловив співчуття, в кінці жовтня у нас була зустріч, вчора ми поговорили ще раз.

Ми хочемо подякувати Роберту Морено за його роботу, він все зробив прекрасно, ми дуже цим задоволені. Але саме Морено сказав нам, що поговорив з Луїсом Енріке, який сказав йому, що хоче повернутися. Ми дізналися про це від Роберта, але до кінця кваліфікації говорити не хотіли. У неділю ми спілкувалися з Робертом, він сказав, що хоче зрозуміти, що відбувається. У понеділок ми отримали повідомлення від Морено, який сказав, що не буде стояти на шляху Луїса Енріке.

Вчора я подзвонив Луїсу Енріке і сказав йому, що Роберт не буде вставати у нього на шляху. Енріке одразу сказав, щоб ми на нього розраховували і що він буде радий. Він подякував нам за те, що ми стримали своє слово. Але першим про все це дізнався Роберт Морено.

Ми стримали своє слово. Ми шанобливо поставилися до Луїса Енріке і до того, хто його підміняв. Луїс пішов за найгіршої причини з можливих, які можуть статися в сім’ї. Він завжди був лідером нашого проєкту, його контракт чинний до Чемпіонату світу в Катарі", - розповів Рубіалес.

Він додав, що не знає, чи залишиться Роберт Морено у тренерському штабі збірної Іспанії.

"Чи залишиться Роберт у штабі? Луїс Енріке може сам вибирати собі помічників. Особисті стосунки між Робертом і Луїсом - не тема для обговорення мною або федерацією. Ми повинні були сьогодні вранці зустрітися з Робертом, але він не прийшов, були тільки два юристи. Якщо він вчора вирішив не говорити з пресою, його вибір потрібно поважати", - сказав Рубіалес.

Нагадаємо, у фінальний турнір Євро-2020 вже вийшли 19 команд, серед яких і збірна України. Жеребкування відбудеться 30 листопада у Бухаресті. 

Наступна публікація