Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Президент Федерації фігурного катання Франції подав у відставку після жахливого зізнання спортсменки у зґвалтуванні

Колишня фігуристка у своїй книзі розповіла, як тренер збірної ґвалтував її у віці 15 років.

У Франції розгорівся великий скандал через зґвалтування спортсменок тренером збірної з фігурного катання. Про ці жахіття розповіла у своїй книзі бронзова призера Чемпіонату світу-2000 в парному катанні Сара Абітболь.

  • Книга "Таке довге мовчання" (Un si long silence) вийшла 30 січня 2020 року. А після її інтерв'ю розпочалися розслідування.

Тож, 8 лютого президент Федерації фігурного катання Франції (FFSG) Дідьє Гаяге подав у відставку після засідання ради організації.

Раніше покинути свій пост його закликала міністр Франції у справах молоді та спорту Роксана Марасіняну, пише L’equipe.

Заради власного спокою я філософськи і з гідністю, без будь-якої гіркоти через цю несправедливість, ухвалив мудре рішення подати у відставку і йду з високо піднятою головою. Попри диктатуру з боку міністерства, ні на хвилину мені не приходило в голову, що я можу бути гальмом для федерації
Дідьє Гайаге

Абітболь розповіла, що її неодноразово ґвалтував тренер Жиль Бейєр. За її словами, це відбувалося в період між 1990 і 1992 роками, коли фігуристкам було 15-17 років.

Спортсменка зізналася, що не подавала скаргу на тренера через те, що їй було соромно і вона бажала одного - щоб все скінчилося.

сара абітболь
Associated Press
Сара Абітболь, 2003 рік

Загалом у зґвалтуваннях або сексуальному насиллі колишні спортсменки звинуватили чотирьох екстренерів збірної Франції.

Гаяге очолював федерацію з 1998 року (з перервою між 2004 та 2007 роках). FFSG звинувачується в тому, що до 2018 року надавала роботу Бейєру, попри те, що в 2001-му він був відсторонений міністерством після повідомлень про передбачувані злочини на сексуальному підґрунті.

Згідно зі статутом FFSG, Гаяге був замінений Мерівонн дель Торкі, президентом Федеральної ради, який став виконувачем обов'язків президента Федерації. Очікується, що дострокові вибори відбудуться до червня.

  • У 2000 році проти Бейєра розпочали слідство після того, як про його дії заявляли батьки фігуристок. Але воно було закрито.
  • Потім в рамках міністерства спорту проти нього розпочали внутрішнє службове розслідування. У відомстві повідомили, що тоді було виявлено неналежну поведінку, але не випадки сексуального насильства. За підсумками внутрішнього розслідування Бейєру заборонили працювати з дітьми, а потім він вийшов зі складу мінспорту.
  • Бейєр продовжив кар'єру в паризькому клубі Club des Français volants. 31 січня 2020 року клуб відсторонив його від усіх посад і будь-якої діяльності.
  • Після виходу книги Абітболь у заяві AFP він визнав "недоречні" інтимні стосунки з фігуристкою і перепросив за це. Втім, він зазначив, що зберіг інші спогади про "обставини" цих відносин. "Мені шкода, що вона не говорила мені про це всі ці роки. Ми регулярно бачилися, але ніколи я не міг помітити глибину її ран".

Залиште свій коментар

Вибір редакції