Протест гандболісток із Норвегії спрацював: на пляжі можуть дозволити не лише бікіні, а й шорти

Протест гандболісток із Норвегії спрацював: на пляжі можуть дозволити не лише бікіні, а й шорти

instagram.com/norwaybeachhandballwomen

Питання розглянуть вже на початку серпня.

Вони вийшли у шортах, а не в бікіні, і за це отримали штраф. Скандал довкола форми гандболісток із Норвегії нині обговорюють у спортивному світі. На останній свій матч чемпіонату Європи з гандболу, попри застороги, спортсменки відмовилися вдягати традиційну форму, бо вважають її проявом сексизму та дискримінацією.

Про те, скільки сплатять за це та чи може це означати, що бікіні для пляжного гандболу може зникнути - 21 липня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Сім матчів відіграли у бікіні, а вже останній - восьмий вийшли в шортах. Так свій протест на Європейській першості з гандболу засвідчила команда із Норвегії.

Шортів на пляжі у жінок, за нормами для гри - немає, тому команді присудили штраф - півтори тисячі євро. 

"Норвежська фередерація, не пам’ятаю, може місяців 8-9 назад звернулась до Європейської федерації з проханням змінити правила форми для жіночих команд, тому що, з їхнього боку, це є сексизм і дискримінація", - зазначив головний тренер жіночої збірної України з пляжного гандболу Валентин Іванович Вакула.

Сам штраф, за мірками спортивних федерацій, досить не великий. А от увага до події чимала. Бо у приміщенні, приміром, в гандболісток форма інша - шорти та футболка, але на вулицю із ними зась.

"Чіткий сексизм в історії з норвезькими гандболістками, бо, наприклад, під час футбольних матчів заборонено футболістам оголювати тіло, а є така традиція знімати футболку, коли забиваєш гол. Водночас ми бачимо гандболісток, до яких є вимога виступати в бікіні і це нікому не заважає", - говорить феміністка, активістка з захисту жіночих прав Дарина Мізіна.

А саме занадто відкрита форма, впевнена захисниця, як би це не подобалося чоловікам, часто обмежує жінок в гандболі, й навіть волейболі, скажімо. 

На внутрішніх чемпіонатах, і Україна тому не виняток, на пляжі одягати шорти не забороняють. І, особливо, молодіжним чи юніорським командам.

Новини світу: гандболістки з Норвегії не вдягли традиційну форму на останньому матчі чемпіонату Європи

Новини світу: гандболістки з Норвегії не вдягли традиційну форму на останньому матчі чемпіонату Європи

Але правила для міжнародних змагань - жорсткі, і це лише бікіні. Європейська федерація з гандболу на них не впливає, лише світова.

"Змінити може Міжнародна федерація гандболу і тільки після Олімпійських ігор, щоб був цикл 4 роки командам підготуватися",-  говорить голова Асоціації пляжного гандболу Києва Олексій Нечволод.

Утім протест норвезької команди спрацював. На офіційному сайті Міжнародної та Європейської організації з гандболу вже з'явилося оголошення, що питання дозволу користуватися на пляжі не лише бікіні, а й шортами, розглянуть вже на початку серпня.

Читайте також: