Расистський скандал у Лізі чемпіонів: УЄФА дискваліфікував арбітра, який назвав темношкірого тренера "чорним"

Дата публікації
Перегляди
527
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Расистський скандал у Лізі чемпіонів: УЄФА дискваліфікував арбітра, який назвав темношкірого тренера "чорним"

Фото: Getty Images

Себастьяну Кольцеску заборонили працювати на матчах до кінця сезону.

Європейський футбольний союз (УЄФА) виніс рішення щодо скандального інциденту, який стався в матчі 6-го туру Ліги чемпіонів між французьким ПСЖ і турецьким "Істанбулом".

Четвертому арбітру зустрічі, румуну Себастьяну Кольцеску, заборонено виконувати "будь-які функції судді до кінця сезону-2020/21, тобто до 30 червня 2021 року".

Водночас не встановлено, що Кольцеску порушував статті УЄФА, у яких йдеться про расизм та інші дискримінаційні дії.

Крім того, Кольцеску має відвідати освітню програму разом із помічником арбітра Октавіаном Совре. Останній уникнув заборони, але отримав догану за неадекватну поведінку.

УЄФА заявив, що "чиновники повинні бути адекватно і спеціально підготовлені для ухвалення кращих рішень щодо підбору слів".

ПСЖ - ІСТАНБУЛ: ЩО ТРАПИЛОСЯ

8 грудня матч ПСЖ - "Істанбул" зупинили на 14-й хвилині після того, як на полі розгорілися антирасистські пристрасті.

Четвертого арбітра зустрічі Себастьяна Кольцеску звинуватили у расизмі. Він назвав помічника тренера "Істанбула" П'єра Вебо "чорним".

Під час перегляду відеозапису суддя Овідіу Хацеган запитав, кому він повинен показати червону картку з лави запасних, на що резервний суддя відповів: "ala negru", що з румунської можна перекласти як "чорний (хлопець)".

Нападник турецького клубу Демба Ба змусив своїх товаришів по команді відмовитися від продовження гри та налаяв арбітра: "Ви ж ніколи не говорите "Цей білий хлопець". Чому, коли ви згадуєте чорного хлопця, ви говорите "Цей чорний хлопець".

Кольцеску заявив: "Negru румунською означає чорний. Я не расист".

Своєю чергою, члени румунської бригади стверджували, що були незадоволені поведінкою Вебо, оскільки він від початку матчу називав їх циганами.

9 грудня поєдинок дограли з новою бригадою арбітрів. Судді і гравці вийшли на поле в однакових футболках на знак засудження расизму. Пізніше Демба Ба та Кольцеску примирилися в телефонній розмові.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Ліга чемпіонів УЄФА
Дата публікації
Перегляди
527
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація