Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росію поновили у міжнародних правах WADA після низки допінгових скандалів

Одна з умов поновлення у правах - залучення до роботи з базою даних лабораторії РУСАДА незалежного експерта.

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) на засіданні Виконавчого комітету  на Сейшельських островах поновило права Російського антидопінгового агентства (РУСАДА).

Прийнято рішення визнати РУСАДА таким, що відповідає кодексу WADA.

РУСАДА було визнано невідповідним кодексу WADA в листопаді 2015 року, коли розгорівся допінговий скандал у легкій атлетиці.

Пізніше у Росії спалахнуло ще кілька допінгових скандалів після докладів Річарда Макларена, у яких ішлося про те, що влада Росії систематично покривали вживання допінгу своїми спортсменами під час Олімпіади в Сочі 2014 року.

Тим часом WADA пішло на низку змін щодо РУСАДА змін у формулюваннях висунутих умов у поновленні прав.

Міністерству спорту РФ пропонується визнати доповідь комісії МОК під керівництвом Самуеля Шміда, а не Макларена. Шмід теж займався розслідуванням ситуації з допінг-пробами на Іграх-2014, у його доповіді стверджується, що в допінгових махінаціях брали участь деякі співробітники російського відомства, не пов'язані "державною змовою".

Також WADA запропонувало забезпечити доступ тільки до невеликої кількості допінг-проб з московської лабораторії, які викликають підозру у міжнародній організації.

Сторони зійшлися на тому, що Росія визнала порушення з боку окремих відомчих осіб і погодилася залучити до роботи з базою даних лабораторії незалежного експерта, якого рекомендує WADA.

Виконком повинен визначити конкретні терміни виконання домовленостей, порушення яких потягне за собою повторні санкції щодо РУСАДА.

Залиште свій коментар

Вибір редакції