Швейцарія розбила США у півфіналі чемпіонату світу з хокею

Збірна Швейцарії вперше в історії зіграє у фінальному матчі світової першості.

Визначилися учасники фінального матчу на чемпіонаті світу з хокею 2013. Слідом за Швецією у фінал вийшла збірна Швейцарії.

Непереможні на цьому турнірі "банкіри" у півфіналі розгромили збірну США з рахунком 3:0.

Молоді американські хокеїсти весь свій гольовий потенціал певно вичерпали у чвертьфіналі, коли розгромили росіян з рахунком 8:3, не залишивши нічого на півфінал. Натомість швейцарці дуже надійно зіграли в обороні, реалізувавши свої моменти в атаці.

В першому періоді швейцарці нанесли вдвічі більше кидків по воротах суперника, але на першу перерву команди пішли за рахунку 0:0. А перша шайба у ворота команди США влетіла на 31-й хвилині. Плюсс перехопив шайбу на синій лінії, пройшов по лівому краю і зробив передачу на Ніко Нідеррайтера, а той з близької відстані пробив під поперечину!

Другого голу довелося чекати ще 20 хвилин. Мозер зі своєї зони зробив передачу під чужу синю лінію, Юліан Валькер втік один на один з Гібсоном і технічно переграв американського воротаря.

Масну крапку поставив Рето Зурі, закинувши шайбу у порожні ворота на останній хвилині матчу.

Швейцарія вперше в історії вийшла у фінал чемпіонату світу (швейцарці 9 разів грали у фінальній групі - востаннє у 1953 році - тоді фінального матчу не було). А Швеція спробує виграти свій 9-й титул.

Фінал відбудеться 19 травня у Стокгольмі. Початок матчу - о 21:30.

Цікаво, що команди вже зустрічалися в рамках чемпіонату - в матчі групового раунду швейцарці перемогли з рахунком 3:2.