Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Спортивний тероризм": українця дискваліфікували росіяни за вигадані цитати та вишиванку

Раніше спортсмен відмовився змінювати громадянство на російське.

Український чемпіон світу з шашок Юрій Анікєєв дискваліфікований правлінням Міжнародної федерації шашок (IDF), яку очолює росіянин, аж на 3 роки.

У листопаді його не допустили до чемпіонату Європи, який відбувся у Грузії.  Причиною в організації назвали порушення етичного кодексу.

За словами ж президента федерації шашок України Анатолія Яценка, фактів вини Юрія не було надано.

У заяві IDF йдеться: "Розглянуто багаторазові випадки порушення етичного кодексу IDF (пункти 2.2.4 і 2.2.8) міжнародним гросмейстером Юрієм Анікєєвим (Україна) після його відсторонення від чемпіонату Європи з шашок-64 2016 року. Згідно з етичним кодексом IDF (пункт 3.7.) правління IDF ухвалило рішення відсторонити Юрія Анікєєва (Україна) на три роки до 15 грудня 2019 року від участі в усіх змаганнях, що проводяться IDF.

"Його звинувачують у некоректній полеміці у ЗМІ, у претензійних роздумах на тему розвитку шашок, у якихось висловлюваннях про Путіна... Я просив надати факти, назвати ЗМІ, у яких він це говорить, дати його цитати. Але немає нічого. Нічого! А найбільший абсурд - його звинуватили у тому, що він вийшов на церемонію нагородження у вишиванці.

Та якщо якийсь африканський спортсмен виходить на церемонію нагородження у національному костюмі, йому зал аплодує стоячи. Таке лише вітається. А вишиванка, виявляється, є порушенням норм.

Чим пояснити таке ставлення? А що тут пояснювати. Президент Міжнародної федерації - росіянин з Пітера. Росія має кворум у цій федерації і може протягнути будь-яке рішення. Розумієте, це війна. Це факт спортивного тероризму, саме так висловився наш міністр спорту. Це та сама гібридна війна Росії, про яку всі говорять", - заявив Яценко в коментарі "Експресу".

Юрій Анікєєв
Фото - Facebook Юрій Анікєєв

Каже, що збірній Україні таким чином просто "відрізали голову", бо Анікєєв – один з найсильніших гросмейстерів світу.

"Росія не могла змиритися з тим, що вона вкладає величезні гроші у розвиток шашок, а найкращими стають українці, які виступають на голому ентузіазмі. От вони і вдарили з-за спини. Спочатку вони обезголовили нашу жіночу збірну, а тепер чоловічу.

Хто найкраща шашкістка світу останніх років? Українка Дарія Ткаченко. От вони її і купили за квартиру в Росії. Тепер вона росіянка. Юрія хотіли прибрати зі шляху таким самим способом. Йому теж пропонували громадянство, квартиру, але він відмовився. Юра сказав, що він патріот України і нікуди не піде. Тому вони вигадали інший спосіб, як позбутися конкурента. Три роки дискваліфікації - це вбити всю кар'єру. Це ж не три місяці", - поділився Яценко.

Він додав, що слід звертатися у Європейську конвенцію з прав людини, бо "Міжнародна федерація приватизована росіянами і там нічого не доб'єшся".

Залиште свій коментар

Вибір редакції