Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спортивний юрист про ситуацію з Мораєсом: В Регламенті ФІФА немає вказівок про застосування місцевого законодавства

Для розуміння ситуації необхідне першоджерело - рішення ФІФА про зміну громадянства.

Український спортивний юрист і адвокат Юрій Юрченко прокоментував ТСН Проспорт ситуацію з натуралізацією Жуніора Мораеса.

Раніше видання Mais Futebol повідомило, що представники Федерації футболу Португалії звернулися до ФІФА через неправомірну натуралізацію Мораєса, мовляв, він не прожив на території України 5 років, як того вимагає статут ФІФА, а прожив 4 роки і 8 місяців.

Також з'явилася інформація, що під час визначення прожитих років ФІФА покладається на норми місцевого законодавства. А згідно з законами України, безперервним роком вважається проживання на території країни 183 дні в році.

Однак, Юрченко каже, що в Регламенті ФІФА немає вказівок про застосування місцевого законодавства.

"ФІФА в особі Комітету по статусу футболістів сама, по суті, допустила Мораєса, прийнявши рішення про зміну його Асоціації/футбольного громадянства з Бразилії на Україну.

Тому можливість перегляду цього рішення залежить від тих аргументів, виходячи з яких ФІФА вважає, що вимога про безперервне проживання 5 років - дотримана.

У Регламенті ФІФА немає вказівок про застосування місцевого законодавства. Як правило для ФІФА в пріоритеті Регламенти ФІФА. Пункт d ст. 7 Регламенту застосування статуту ФІФА - постійно не менше 5 років. Нічого немає про національне законодавство.

Навряд чи в такій ситуації ФІФА перегляне і скасує своє рішення про зміну футбольного громадянства Мораєсом, але не виключаю такого, як перший прецедент в такій категорії справ.

Повторюся: необхідне першоджерело - рішення ФІФА про зміну громадянства", - зазначив Юрченко, який є кервіником адвокатського бюро "Юрченко Юрій і партнери".

Додамо, що у Федерації футболу України поки не коментують ситуацію.

Якщо неправомірність підтвердиться, збірна України може отримати дві технічні поразки в матчах, у яких зіграв Жуніор: проти Португалії (0:0) і Люксембургу (2:1).

Залиште свій коментар

Вибір редакції