Трансгендерам дозволили брати участь у жіночому триатлоні: для них запровадили жорсткі вимоги

Дата публікації
Перегляди
2369
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Трансгендерам дозволили брати участь у жіночому триатлоні: для них запровадили жорсткі вимоги

Фото: Associated Press

Міжнародний союз триатлону погодив нові умови, які дозволять трансгендерним спортсменам брати участь у жіночих змаганнях.

Зокрема, у листопаді 2021 року Міжнародний олімпійський комітет надав міжнародним спортивним федераціям можливість самостійно встановлювати правила для допуску на змагання трансгендерних людей.

Про допуск трансгендерів до змагань у жіночому триатлоні йдеться на офіційному сайті World Triathlon.

У січні стало відомо, що рішення не підтримують World Athletics, Міжнародний союз велосипедистів (UCI) та World Triathlon. Свою позицію вони пояснили необхідністю контролювати рівень тестостерону в організмі трансгендерних спортсменів для збереження справедливої конкуренції в жіночих турнірах.

Як наслідок, це нововведення має жорсткі вимоги. Так, тепер трансгендери повинні показувати низький рівень тестостерону протягом останніх двох років, а відколи вони брали участь у чоловічих змаганнях, має минути чотири роки.

Виконавчий комітет World Triathlon голосуванням більшості членів проголосував за запровадження нових правил протягом 30 днів. Утім, президент Комітету спортсменів Тамаш Тот та віцепрезидент спілки Ян Говард голосували проти. Правила мають набути чинності від 2 вересня.

"Ми вивчаємо це питання понад рік, прислухаємось до думки всіх зацікавлених сторін у союзі. Можу лише подякувати всім комітетам та комісіям за докладну роботу, яку вони провели для інформування про цю політику. Ми невелика міжнародна федерація, але в нашій ДНК завжди була інклюзивність та гендерний баланс. Політика, яку ми щойно затвердили, показує, що ми віддаємо пріоритет принципу справедливості, але демонструємо інклюзивність", - сказала президента Міжнародної спілки тріатлону Марісоль Касадо.

  • На Олімпійських іграх 2020 року вперше змагалася трансгендерна атлетка. Нею стала новозеландська важкоатлетка Лорел Габбард, що виступала у вагових категоріях понад 87 та 90 кг.

Читайте також:

Одну з головних фавориток Олімпійських ігор-2024 із триатлону на смерть збив автомобіль під час тренування

"Наш футбол поза політикою": уродженець України запросив до свого клубу російських футболістів

Скандал у Формулі-1: команда оголосила 21-річного австралійця новим пілотом, але він спростував цю заяву

Повʼязані теми:

Автор
Тетяна КурпітаТетяна Курпіта
Дата публікації
Перегляди
2369
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація