У "Борисполі" цілу ніч протримали кенійських спортсменів

У "Борисполі" цілу ніч протримали кенійських спортсменів

У "Борисполі" цілу ніч протримали кенійських спортсменів

Фото: Facebook/Ірина Ліщинська

Історія настільки обурила українців, що її швидко донесли до відома прокуратури та чиновників у міністерстві.

Увечері 26 квітня в аеропорту "Бориспіль" відмовили у в'їзді двом кенійським спортсменам, які прилетіли в Україну на Міжнародний марафон, який має відбутися у Харкові у неділю, 29 квітня.

Про це повідомила срібна призерка Олімпійських ігор Ірина Ліщинська, спортивний директор Run Ukraine - ГО "Бігова Україна", яка допомагала організаторам харківського марафону ТОВ "Юкрейн Спорт Івент" із запрошенням іноземних спортсменів.

Ліщинська приїхала в аеропорт "Бориспіль" зустрічати легкоатлетів Серема Кіпропа і Бартенге Джемутая, у яких був весь необхідний набір документів - візи, запрошення від Міністерства молоді та спорту, мерії Харкова та організаторів, які взяли на себе всі витрати, пов'язані з дорогою та перебуванням в Україні.

Фото: Facebook/Ірина Ліщинська

Тим не менш старший зміни прикордонного контролю Поворозник вирішив не пропускати хлопців в країну. Підстава для відмови - недостатньо коштів для перебування в Україні.

"Я приїхала зустрічати їх в аеропорт. До мене вийшов якийсь чоловік, перевірив, чи їх зустрічають. Він запитав, хто я така, відсканував мій паспорт, взяв мою візитку і пішов. Пізніше повернувся і сказав чекати. Я чекала кілька годин, і тут мені телефонує якийсь чоловік - пасажир, який проходив там повз спортсменів, і вони попросили його зателефонувати мені. У них розрядилися телефони. Він сказав, що спортсменам видали папірець про те, що їм відмовлено у в'їзді в Україну і завтра їх депортують у зв'язку з тим, що у них не вистачає коштів для пребування в Україні", - нарікає Ірина.

За її словами, вона намагалася добитися розмови зі старшим зміни, проте той до неї не вийшов. І більше того, зауважила Ірина, виявилося, що Поворозник замовчував цю проблему перед своїм керівництвом. 

На гарячій лінії Держприкордонслужби не змогли допомогти. Лише повідомили, що у разі видачі відмови у в'їзді питання можна вирішити тільки через суд.

Часу на суд у такій ситуації, звичайно, не лишалося. Тим паче, каже Ірина, треба уявляти, як почувалися самі запрошені спортсмени у таких обставинах - вночі, без їжі і навіть води.

Фото: Facebook/Ірина Ліщинська

Тоді Ліщинська описала проблему на своїй сторінці у Facebook. Ця новина швидко розлетілася теренами соцмереж та викликала чимале обурення як у пересічних користувачів, так і чиновників.

"У всіх країнах світу слово "спорт" чарівним чином перетворює будь-якого суворого прикордонника на усміхнену людину, яка максимально прискорює процес і бажає удачі. Скрізь спортсмени - шановані і бажані гості. Спорт - це важка праця день у день до однієї години-пік - старту! Наша країна по крупицях збирає міжнародний імідж і тут якийсь дядько на українському кордоні, який далекий від спорту і, як мені здається, не до кінця розуміє свої обов'язки, руйнує все в одну секунду", - нарікає Ірина Михальченко.

"Вони там, наші прикордонники, зовсім з глузду з'їхали? Прилетіли кенійці, з тих, що всі перші місця на марафонах світу виграють. Я бачив, як один з них  у Варшаві виграв приз - нову "Вольво". Купа паперів - запрошення, підтвердження на руках, зустрічає наша олімпійська чемпіонка Ірина Ліщинська, для участі в Харківському марафоні... А їх депортують, не підходять вони країні Україна - мало коштів для перебування... Ну не абсурд? Тут свої громадяни розбіжаться скоро, так ми ще й перед чужими спортсменами ганьбимося, та й перед усім світом", - написав депутат Дніпровської ради Вадим Рублевський.

В результаті спільними зусиллями ситуацію вдалося вирішити. Близько 10-ї ранку у п'ятницю, 27 квітня, Ліщинська повідомила, що хлопців нарешті пропустили.

"Я не знаю, чий саме вплив подіяв, бо пішов настільки великий резонанс і вже на таких високих рівнях, зокрема міністерства і прокуратури. Найголовніше, що всі об'єдналися. "У мене телефон розривався. І там їм хтось приніс води і нагодував", - розповіла Ірина.

За її словами, такі історії - просто ганьба перед світовим спортивним співтовариством.

"Хлопці були у дуже пригніченому стані, втомлені, з червоними очима, вони майже не спали. Мені було соромно дивитися їм в очі", - зазначила жінка і висловила сподівання почути вибачення від прикордонника, який ухвалив рішення не пропускати спортсменів.

Після звільнення Ліщинська супроводила хлопців до найближчого готелю, а після обіду відправить їх літаком вже до Харкова.

Повʼязані теми:

Наступна публікація