У Росії обурилися гаслом "Героям слава" на формі команд УПЛ: УЄФА поставив нахаб на місце

У Росії обурилися гаслом "Героям слава" на формі команд УПЛ: УЄФА поставив нахаб на місце

facebook.com/andriy.pavelko

В європейській організації заявили, що це внутрішнє питання, яке стосується лише української Прем'єр-ліги.

У Російській Федерації розгнівані тим, що на формах клубів української Прем'єр-ліги в новому сезоні буде велика емблема Української асоціації футболу (УАФ), де розміщені гасла "Слава Україні!" та "Героям слава!", а також карта країни з Кримом і Донбасом.

Пропагандистські ЗМІ здійняли бучу та вже хочуть, щоб європейські футбольні чиновники втрутилися у ситуацію. Чи правомірним є рішення УАФ, видання РИА Новости запитало в пресслужби УЄФА. 

Союз європейських футбольних асоціацій відповів, що питання обов'язкового розміщення гасел на формі українських футбольних клубів є внутрішньою справою Української прем'єр-ліги (УПЛ),

"Це внутрішнє питання, яке стосується української Прем'єр-ліги. Тому ми люб'язно направляємо вас в Українську асоціацію футболу з вашим питанням", - йдеться в коментарі УЄФА.

Велика емблема УАФ з гаслами "Слава Україні!" та "Героям слава!"

УПЛ

Велика емблема УАФ з гаслами "Слава Україні!" та "Героям слава!" була затверджена після того, як вони стали офіційними лозунгами національної збірної. Цьому передував гучний скандал з формою збірної України на Євро-2020.

  • Українська збірна представила нову форму, де зображена карта країни, включно з Кримом, і написи "Слава Україні" і "Героям слава". Вона викликала великий резонанс у Мережі і обурення у країні-агресора: у російській Держдумі вимагали заборонити нову екіпіровку збірної України.
  • УЄФА заявив, що комплект виконаний за всіма правилами, тому немає ніяких підстав, щоб перешкодити підопічним Шевченка зіграти в ньому на Євро-2020.
  • Утім, згодом УЄФА проаналізував нову форму збірної України після запиту з боку Російського футбольного союзу (РФС) і зобов'язав прибрати з неї напис "Героям слава".

Євро-2020: УАФ І УЄФА досягли компромісу щодо дизайну форми української збірної

Євро-2020: УАФ І УЄФА досягли компромісу щодо дизайну форми української збірної
Наступна публікація