Українські спортсмени завоювали на Олімпіаді в Токіо більше "золота" для інших країн, ніж для своєї

Українські спортсмени завоювали на Олімпіаді в Токіо більше "золота" для інших країн, ніж для своєї

Фото: Associated Press

Таланти, які ми втратили.

Українські спортсмени завершили Олімпійські ігри в Токіо, завоювавши 19 медалей: одну золоту, шість срібних і 12 бронзових. Дивно, але куди краще виступили наші співвітчизники, які виступали за інші країни. На їхньому рахунку 10 нагород: дві золоті, дві срібні та шість бронзових.

Ось кого втратила Україна.

Артем Долгопят (Ізраїль, спортивна гімнастика)

Артем розпочинав займатися гімнастикою в Україні, але у 2009 році, коли йому було 12, його сім'я емігрувала до Ізраїлю. Для своєї нинішньої країни виграв золоту медаль.

Фото: Associated Press

Марина Голядкіна (Росія, артистичне плавання)

Марина родом із Донецька. Після подій 2014 року змінила громадянство і стала виступати під прапором РФ. У складі збірної ОКР у Токіо стала чемпіонкою у командних змаганнях.

instagram.com/marina_gold13

Ірина Зарецька (Азербайджан, карате)

Ірина - одеситка. За Україну виступала до 2015 року, після чого прийняла вигідну фінансову пропозицію з іншої країни і стала виступати за неї. На Олімпіаді-2020 стала срібною призеркою.

Фото: Associated Press

Анастасія Близнюк (Росія, художня гімнастика)

Анастасія - дочка колишнього голкіпера футбольної збірної України Іллі Близнюка. Народилася вона в Запоріжжі, але ще в дитинстві у 2000 році разом із сім'єю перебралася до Росії, де продовжив свою кар'єру її батько. У підсумку, ухвалила рішення виступати за команду РФ, у складі якої завоювала "срібло" в Токіо у груповому багатоборстві.

instagram.com/bli28zia

Сергій Тарновський (Молдова, веслування)

Сергій народився у Львові. За Молдову виступає від 2013 року. У 2016-му на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро завоював "бронзу", але позбувся медалі через провалений допінг-тест. Відбувши 4-річну дискваліфікацію, зміг виступити в Токіо, де став третім у змаганнях каное-одиночок на дистанції 1000 метрів.

Фото: Associated Press

Марія Стадник (Азербайджан, боротьба)

Марія - уродженка Львова. Програвши конкуренцію Ірині Мерлені, ухвалила рішення виступати за Азербайджан, вигравши для цієї країни чотири олімпійські медалі: два "срібла" і дві "бронзи" (одна з них була здобута у столиці Японії).

Фото: Associated Press

Олександр Бондар (Росія, стрибки у воду)

Олександр народився в Луганську. Громадянство РФ прийняв у 2015 році. На Олімпіаді-2020 став третім у синхронних стрибках з 10-метрової вишки в дуеті.

Фото: Associated Press

Ірина Кіндзерська (Азербайджан, дзюдо)

Ірина народилася в Кам'янець-Подільському. За Азербайджан виступає від 2017 року, після того, як вийшла заміж за громадянина цієї країни і відмовилася від українського паспорта. У Токіо завоювала бронзову медаль.

Фото: Associated Press

Антон Плесной (Грузія, важка атлетика)

Антон - уродженець Дніпра. Громадянство Грузії прийняв у 2018 році, оскільки був незадоволений підтримкою, яка йому надавалась в Україні. На Іграх-2020 приніс своїй новій країні "бронзу".

Фото: Associated Press

Гліб Бакши (Росія, бокс)

Народився у Сімферополі. Після окупації Криму став виступати під російським прапором. На Олімпіаді в Токіо став третім, програвши у півфіналі бразильцеві Еберту Соузі, який драматично вирвав "золото" в українця Олександра Хижняка.

instagram.com/gleb_bakshi
Стаття з добірки новин:
Олімпійські Ігри 2020
Наступна публікація