Українським учасникам Олімпійських ігор-2020 роз’яснять про коронавірус

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українським учасникам Олімпійських ігор-2020 роз’яснять про коронавірус

Associated Press

Буде проведена ретельна робота з тими, хто поїде представляти країну в Токіо.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук у зв’язку з поширенням нового коронавірусу доручить МОЗ провести роз’яснювальну роботу зі спортсменами, які поїдуть на Олімпіаду-2020.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив під час засідання Організаційного комітету з підготовки та участі українських спортсменів в Олімпійських і Паралімпійських іграх в Токіо.

У нас є загальні рекомендації для всіх громадян України, по-перше, утриматися від поїздок у регіон КНР, у якому зараз існує цей спалах. Очевидно, що зараз це проблема не лише України, а і для всього світу. Ми робимо все необхідне, всі служби мобілізовані, щоб на територію України не проникла ця інфекція. Я думаю, що якщо в цьому є потреба, то надамо індивідуальні роз`яснення, проведемо роботу. Звичайно, доручу сьогодні зробити це МОЗ

Олексій Гончарук, Прем’єр-міністр України

У світі через коронавірус уже померли 1013 осіб: 1011- у Китаї, по одному - в Гонконгу та на Філіппінах.

Загальна кількість підтверджених випадків коронавірусу в світі перевищує 42,5 тисячі. Більшість випадків залишається в материковому Китаї.

В епіцентрі розповсюдження нового вірусу - в китайській провінції Хубей - померли 974 людини. Хворих - 31728 осіб, із них 1298 пацієнтів перебувають у критичному стані. Тих, які після курсу лікування вилікувалися, - понад дві тисячі.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба вже отримала тимчасову назву NCP (Novel Coronavirus Pneumonia). Вона поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Схоже, джерелом спалаху є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Смертоносний коронавірус: низка країн уже почала евакуацію своїх громадян із Китаю

Смертоносний коронавірус: низка країн уже почала евакуацію своїх громадян із Китаю
ТСН.ua
Наступна публікація