Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Виклик паралімпійця: світовий рекордсмен із бігу хоче перевершити власне досягнення

На змаганнях у Токіо українець наразі має одного суперника – самого себе.

Ціна перемоги на Паралімпіаді вимірюється не в грошах, які виплачує держава. Жодні призові не можуть зрівнятися з самореалізацією людини, котра має обмежені можливості в повсякденному житті, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Говорили: ой, та чого ти доб’єшся, ти ж нічого не можеш, ти ж інвалід", - пригадує Ігор Цвєтов. У 13 років він був змушений наново вчитися ходити, а вже в 22 на змаганнях у Ріо встановив світовий рекорд бігу на стометрівці – 12,22 секунд!

ВідеоІсторія українського паралімпійця, який здолав страх та став спортсменом

Завтра в корейському Пхьончхані стартує Паралімпіада. Скільки насправді коштує перемога, знає герой нашого наступного сюжету бігун Ігор Цвєтов. У 13 років він наново вчився ходити. А вже у 22 роки встановив світовий рекорд на стометрівці. Це проект "Без обмежень" створений у партнерстві з Національним паралімпійським комітетом України. Саундтрек до серіалу ТСН "Без обмежень" створений гуртом "Без обмежень"

Історія українського паралімпійця, який здолав страх та став спортсменом

Медичною мовою недуга Ігоря називається спастика – це наслідки паралічу. Його м’язи натягнуті, як струна, при найменшому стресі вони нестерпно печуть. "Знаєте, коли руку окропом ошпариш, і воно як стягує – ось таке відчуття в мене в ногах", - зізнається атлет. Це стало наслідком травми від падіння під час катання на роликах – хлопець сильно вдарився головою, а коли вийшов із коми, зрозумів, що не відчуває ніг. Його мозок утратив контроль над кінцівками, і лікарі казали, що це назавжди. Перші півроку він разом із мамою, долаючи біль і сльози, пробував вставати та робити кроки, тримаючись за стіну. Згодом Ігор повернувся до школи і самовільно покульгав на фізкультуру. Вчителі дивувалися, але не наважилися заборонити, як і мама. "Він хотів. Він говорив: мам, я такий, як усі", - пригадує матір.

На одному з уроків фізкультури його і помітив сьогоднішній тренер Віктор Деркач – так для Цвєтова почалася нелегка легка атлетика. Щоб досягти чемпіонської швидкості, особливим спортсменам недостатньо тренувати м’язи – їм потрібно неабияк попрацювати психологічно. Тренер змусив Ігоря затямити, що той – здорова людина. "Я не бачу в них інвалідів. Я бачу проблеми. Он дівчина пішла – в неї проблеми. В мене проблеми. У тебе проблеми. І ми їх вирішуємо", - пояснив наставник. Аби вирішити проблеми Ігоря, потрібно було по 5 годин на добу виділяти на заняття. Він відвідував 12 тренувань на тиждень, і це тривало роками. Це було настільки виснажливо, що спортсменові ледь вистачало сил дістатися додому. За взірець тренер завжди давав лише здорових атлетів, зокрема олімпійського чемпіона Усейна Болта.

Перемогу Цвєтова в Ріо тренер вважає заслуженою. "Випадкових не буває на п’єдесталі", - переконаний він. Але на цьому ніхто не планує ставити крапку. "Мені хочеться ще більше. Доводити самому собі, іншим, що при бажанні можна всього добитися", - каже Ігор. Тепер він мріє про нові рекорди через два роки на літній Паралімпіаді в Токіо. Це чудовий шанс кинути виклик і перевершити самого себе, адже за півтора року його світовий рекорд ще ніхто не побив.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Залиште свій коментар

Вибір редакції