Вперше в історії на Олімпіаді виступила спортсменка-трансгендер: що про неї відомо і який результат вона показала

Дата публікації
Перегляди
5957
Вперше в історії на Олімпіаді виступила спортсменка-трансгендер: що про неї відомо і який результат вона показала

Associated Press

Знакова подія трапилася у важкій атлетиці.

Сьогодні, 2 серпня, на Іграх-2020 у Токіо, вперше в історії участь в Олімпіаді взяла спортсменка-трансгендер. Нею виявилася 43-річна важкоатлетка з Нової Зеландії Лорел Хаббард.

Спортсменка змагалася у ваговій категорії понад 87 кг. Лорел вважалася однією з фавориток у боротьбі за нагороди, але не змогла виправдати покладених на неї очікувань. У ривку вона не зробила жодного успішного підходу і тепер не зможе поборотися за нагороди.

Associated Press

Що відомо про Хаббард

Батько Лорел - колишній мер Окленд-Сіті. До зміни статі вона носила ім'я Гевін. Хаббард - автор декількох юніорських рекордів Нової Зеландії у важкій атлетиці, які згодом були побиті.

Однак на дорослому рівні Гевін будь-яких значущих результатів не показав. У 2012 році він зайняв пост виконавчого директора Олімпійської федерації важкої атлетики Нової Зеландії.

Процес зі зміни статі Гевін розпочав дев'ять років тому, коли йому було 35. Згодом він узяв собі ім'я Лорел.

Associated Press

Успіхи у спорті після зміни статі

На жіночих змаганнях успіхи Хаббард виявилися куди вагомішими. У 2017 році на Чемпіонаті світу в Анахаймі вона стала другою. У 2019-му Лорел перемогла на Тихоокеанських іграх.

Високі результати дозволили спортсменці отримати право виступити на Олімпіаді-2020. Але щоб потрапити до Токіо, їй довелося виконати іншу необхідну умову - знизити рівень тестостерону у своєму організмі до такого рівня, який відповідає вимогам Міжнародного олімпійського комітету для допуску до змагань.

Associated Press

Допуск Хаббард до Ігор спровокував активні дискусії з цього приводу. Багато хто з її суперниць вважає несправедливим таке рішення. Вони переконані, що новозеландка досягає успіхів завдяки чоловічому тілу, яке майже не змінилося після операції зі зміни статі.

Але ці думки йдуть врозріз із позицією Міжнародного олімпійського комітету.

Associated Press
  • Олімпійські ігри-2020 у Токіо триватимуть до 8 серпня. Всього буде розіграно 339 комплектів нагород у 33 видах спорту.
  • У скарбничці України на Олімпіаді в Токіо шість медалей - п'ять бронзових і одна срібна.
Наступна публікація