Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фігурне катання, в якому Україна виграла історичне олімпійське "золото", зараз ледве дихає на тлі обіцянок чиновників

Реальність забезпечують батьки, котрі можуть собі це фінансово дозволити.

Україна втратила колись міцні позиції у фігурному катанні та на теперішній Олімпіаді представники нашої країни не згадуються серед фаворитів. Великою мірою причиною цього є система підготовки, в котрій практично все тримається на ентузіазмі та грошах батьків майбутніх спортсменів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

ППБ плажка

Зараз дитячі тренери пророкують велике майбутнє 7-річній Олександрі Юрченко, котра займається по кілька годин шість днів на тиждень і мріє про чемпіонство. Вставати їй доводиться о 5:00 ранку, аби потрапляти на тренування в льодову арену Києва, графік котрої щільний і решта часу зайнята представниками хокею та шорт-треку. "На 7:00 ранку є лід, і ми задоволені", - каже дитячий тренер Ольга Куровська. Але виділеного федерацією часу не достатньо для повноцінної підготовки, тому батьки за свій кошт шукають можливість тренуватись на інших ковзанках, нехай і не відповідних до вимог фігурного катання. Навіть на таких, які мало змінились за останні 20 років, мають грибок на стінах і температуру, як на вулиці. "Ми купуємо квиток на загальних підставах – і тренери, і спортсмени", - пояснює мама фігуристки Марина Юрченко.

ВідеоЩоб мати змогу займатись фігурним катанням в Україні, необхідно до 15 тисяч гривень на місяць

Улюблений спорт багатьох українок, що приніс свого часу дві Олімпійські медалі. Але минули роки, і Україна - вже не серед фаворитів. ТСН продовжує досліджувати, чому ми не розраховуємо на великі перемоги у Пхьончхані. У сюжеті – про фігурне катання, в якому тепер усе тримається на плечах та гаманцях батьків.

Щоб мати змогу займатись фігурним катанням в Україні, необхідно до 15 тисяч гривень на місяць

Без зусиль батьків у фігурному катанні досягнути висот нереально. На оплату тренерів, оренду криги та залів для занять хореографією чи фізичною підготовкою доводиться витрачати до 15 тисяч гривень на місяць. Професіональні ковзани, які потрібно змінювати хоча б раз на сезон, коштують близько 19 тисяч.

Фігурне катання – найелегантніший зимовий вид спорту. Саме в ньому Україна здобула своє перше олімпійське золото в далекому 1994 році – його із Ліллегаммера привезла Оксана Баюл. Однак із того часу вітчизняне фігурне катання лише втрачало позиції. "Світ не стояв на місці, всі розвивалися, будували катки, тренери ставали більш грамотними, умови комфортнішими, а ми стояли на місці та навіть втрачали. Це проблема. Я живу в цій країні, я бачу, які проблеми в людей, я так розумію, що їм не до спорту", - каже тренер збірної України Марина Амірханова.

Перший заступник міністра молоді та спорту Ігор Гоцул сподівається, що незабаром ситуація почне змінюватися на краще. Вже цього року в Києві розпочнуть реконструкцію спортивного комплексу “Авангард”, нова льодова арена має з’явитися також біля ВДНГ, побільшає зимових майданчиків і в регіонах. "Діючих, які працюють не тільки на комерцію, де діти можуть займатись під керівництвом тренера, близько двох десятків, і протягом двох-трьох років їх кількість зміниться орієнтовно вдвічі", - переконаний посадовець. А поки умов бракує, спортсмени крутяться, як можуть. Дворазовий чемпіон України Іван Павлов торік збирав гроші через інтернет, аби поїхати на тренувальні збори і підготуватись до Олімпіади, адже єдина столична ковзанка належного рівня влітку не функціонувала майже місяць. "Зібрав 1700 євро, мені це дуже допомогло, гроші пішли на купівлю інвентаря, костюмів, частково на збори", - розповів фігурист. Однак до Кореї Іван таки не поїхав, бо ліцензію, випередивши його, здобув інший фігурист, який має змогу тренуватись у США. Івану ж залишається чекати Олімпіади 2022 року та сподіватися, що до того часу обіцяні покращення стануть реальністю. "Сталося, як сталося. Значить, мені треба на наступну Олімпіаду пробиватися", - каже Павлов.

Кореспондент ТСН Святослав Гринчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції