Як Україна здобула п'ять медалей у перший змагальний день на Паралімпійських іграх 2018

У медальному заліку "синьо-жовті" посідають наразі 4 місце.

Паралімпійська збірна України виграла п'ять нагород у перший день змагань на Паралімпіаді-2018, що триває у Пхенчхані.

Слід зазначити, що українська команда була представлена лише у біатлоні. Гірськолижний спорт пройшов без участі наших спортсменів.

"Золото" на дистанції у 7,5 кілометрів з порушенням зору здобув Віталій Лук'яненко, який завдяки цій нагороді став вже п'ятикратним чемпіоном ігор. "Бронзу" у цій ж гонці завоював Анатолій Ковалевський. "Срібло" дісталося білоруському спортсмену Юрію Голубу.

Окрім того, до топ-10 потрапили ще 4 українців - Ярослав Решетинський, Юрій Уткін, Дмитро Суярко та Олександр Казік.

1. Віталій Лук'яненко (0+0) - 19:51,0
2. Юрій Голуб (Білорусь) - (0+1) - +14,1
3. Анатолій Ковалевський (0+1) - +39,5

У змаганнях на 6 кілометрів у жінок (порушення зору) "срібло" здобула Оксана Шишкова. Зазначимо, що для неї ця нагорода стала першою в кар'єрі. До цього, вона здобувала лише "бронзові" медалі.

1. Міхаліна Лисова (НПА*) - (0+0) - 18:59,7
2. Оксана Шишкова (0+0) - +38,5
3. Святлана Саханенка (Білорусь) - (1+2) - +1:40,9
4. Ольга Прилуцька

Ще одну бронзову нагороду здобув Ігор Рептюх у змаганнях на 7,5 кілометрів (стоячи). Для нього ця медаль стала другою на Паралімпійських іграх. Четверте місце дісталося Григорію Вовчинському.

1. Бенжамін Дав'є (Франція) - (0+0) - 19:43,1
2. Марк Арендс (Канада) - (0+0) - +30,8
3. Ігор Рептюх - (0+1) - +46,1
4. Григорій Вовчинський - (1+0) - +1:06,2

"Бронзову" нагороду у жінок в гонці на 6 кілометрів (стоячи) з частковою або повною втратою однієї кінцівки здобула Людмила Ляшенко, яка є двократною чемпіонкою світу з біатлону.

1. Єкатерина Румянцева (НПА*) - (0+1) - 19:26,0
2. Ганна Мілєніна (НПА*) - (0+0) - +16:3
3. Людмила Ляшенко - (1+0) - +39,8

Окрім Ляшенко, до топ-10 також зуміли пробитися ще троє українок: Юлія Батенкова-Бауман, Ірина Буй та Богдана Канашук.

*НПА - незалежні паралімпійські атлети

Таким чином, після першого змагального дня Паралімпійських ігор 2018, збірна України з 5 нагородами посідає у медальному заліку 4 сходинку.