Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ювілей найстарішого в світі клубу

Англійський "Шеффілд" (Sheffield F.C.), який вважається найстарішим у світі, сьогодні відзначає своє 150-річчя.

На офіційній емблемі англійського клубу "Шеффілд" накреслена дата його заснування і напис "найстаріший футбольний клуб світу". Ці ж слова красуються і на головній сторінці його інтернет-сайту. 

ФІФА офіційно визнала статус "Шеффілда" і в 2004 році нагородила його спеціальним орденом за заслуги перед футболом. Ця нагорода цілому клубу вручалася ще одного разу - мадридському "Реалу". 

А починалося все на півночі вікторіанської Англії, в місті Шеффілді. У 1855 році двоє гравців місцевого крикетного клубу - Натаніел Крезвік і Уїльям Прест - організували неформальні матчі по грі в м'яч, а два роки опісля - 24 жовтня 1857 року - створили футбольний клуб. 

Вони розробили перше зведення правил для гри, відомк як "шеффілдські правила". У ті часи різні команди грали за різними правилами, які могли розрізнятися навіть в сусідніх районах або школах одного міста. У "шеффілдських правилах" не було офсайда, а гравцям дозволялося штовхати один одного. 

Спочатку учасники клубу грали між собою, розбиваючись на команди "одружених" та "неодружених" або "професіоналів" та "інших". Проте незабаром в місті і його околицях стали створюватися інші клуби, і вже через п'ять років їх було близько 15. 

У 1863 році "Шеффилд" вступив в англійську Футбольну асоціацію і почав грати з командами з інших міст, а в 1878 році прийняв загальнонаціональні правила гри. 

Відверто кажучи, історія клубу і документально підтверджена першість його засновування зараз залишаються ледве не єдиними приводами для гордості. В даний час команда грає в маловідомій Північній прем'єр-лізі. 

Лише в 2001 році клуб обзавівся своїм власним стадіоном, а до цього "кочував" по різних майданчиках. Якийсь час він навіть базувався на стадіоні іншої відомої команди - "Шеффілд Юнайтед", яка в 2006-07 роках грала в англійській Прем'єр-лізі, а зараз виступає в першому дивізіоні. 

В  Шеффілді в середу відбудуться масштабні святкування ювілею старого світового футбольного клубу. На них запрошені президент ФІФА Зепп Блаттер, президент італійського клубу "Інтер"(Мілан) Массімо Моратті, зірки англійського футболу. 

Почесні гості урочисто відкриють бюст засновника клубу Уїльяма Преста, а потім в кафедральному соборі Шеффілда пройде святкова церковна служба. 

Цікаво відзначити, що біле одіяння півчих церковного хору під час служби на спині буде прикрашене традиційними номерами гравців команди. 

Преподобний Джайлз Фрейзер, якому належить читати проповідь під час служби, признався, що така церковна служба стане першою у своєму роді. 

Футбол - це прекрасний спосіб об'єднання людей різних культур і різного виховання, і я вважаю абсолютно вірним віддання почестей футбольному клубу "Шеффілд" за внесок у розвиток цієї прекрасної гри", - сказав священик, слова якого цитує офіційний сайт клубу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції