Пригадуємо головні моменти континентальної першості, що завершилася.
Чемпіонат Європи-2020 офіційно завершено. Турнір, який було перенесено на 2021 рік через пандемію коронавірусу, виграла збірна Італії. Англійським же фанатам залишається вмиватися гіркими сльозами - їхня команда була близькою до першого в історії трофею чемпіонів Європи, однак в серії пенальті нерви виявилися міцнішими у футболістів "Скуадри Адзурри".
Поки підопічні Роберто Манчіні та їхні уболівальники насолоджуються моментами тріумфу, ТСН Проспорт пригадує головні події континентального форуму, які назавжди залишаться в пам'яті любителів футболу.
Моторошний інцидент з Еріксеном
Вже в один з перших днів Чемпіонату Європи трапився момент, який шокував футбольну спільноту та значною мірою затьмарив все, що відбувалося на полях 11 міст континенту.
Півзахисник збірної Данії Крістіан Еріксен наприкінці першого тайму матчу проти Фінляндії раптово впав на газон і знепритомнів. Гравці та уболівальники не одразу зрозуміли, що відбулося. Партнери зі збірної оточили постраждалого, щоб закрити його від телекамер.
На полі з'явилися лікарі, щоб надати гравцеві екстрену допомогу. Вони робили Еріксену дефібриляцію серця, після чого забрали його на ношах.
Весь світ застиг у молитвах за життя 29-річного футболіста міланського "Інтера". На щастя, в лікарні стан Еріксена стабілізувався. Медики повідомили, що в Еріксена просто на полі на певний час зупинилося серце.
Перерваний матч одразу хотіли перенести, але вирішили дограти в той же день. Однак данці так до кінця і не оговталися від страшного інциденту. Поєдинок завершився сенсаційно - Фінляндія перемогла Данію у своєму дебютному матчі в історії чемпіонатів Європи.
Пізніше Еріксен вийшов на зв'язок. Гравець опублікував в Instagram селфі з лікарняної палати і повідомив, що з його здоров'ям все гаразд.
Крістіану встановили кардіостимулятор для стабільного серцевого ритму. Він повинен знизити ризики для здоров'я футболіста в майбутньому. Сподіваємося, що він ще не раз потішить нас своєю яскравою грою.
Гучні сенсації
Який же великий турнір обійдеться без несподіваних результатів. Мабуть, саме за це багато людей на планеті й люблять футбол. Непередбачувана гра мільйонів здатна дарувати неймовірні емоції. Тож сюрпризи побачили ми і на Євро-2020.
Головним відкриття турніру стала збірна Данії, яка дійшла до півфіналу. Могли скандинави зіграти і у вирішальному поєдинку, якби не сумнівний пенальті на користь Англії в овертаймі. Незважаючи на це, данці показали себе справжньою командою-зіркою, яка вразила всіх високим рівнем організації гри та незламним бойовим духом. Без Еріксена данська збірна ледве не повторила шалений успіх 1992 року, коли вперше в історії сенсаційно виграла континентальний форум.
Також варто відзначити команди Чехії та Швейцарії, які зупинилися у чвертьфіналі. Чехи неочікувано в 1/8 фіналу вибили Нідерланди, а швейцарці на тій же стадії залишили за боротом турніру чинних чемпіонів світу французів, створивши камбек на останніх хвилинах основного часу.
Заслуговують на похвалу угорці, які в "групі смерті" набрали 2 очки, зігравши внічию з Францією та Німеччиною. А також збірні України та Швеції. Команда Андрія Шевченка оформила історичний вихід у чвертьфінал, про що детальніше поговоримо далі.
Феєрія автоголів
Найкращим бомбардиром Євро-2020 та власне володарем "Золотої бутси" турніру став нападник збірної Португалії Кріштіану Роналду, який забив 5 голів. Стільки ж у чеського форварда Патріка Шика, однак Роналду має перевагу за додатковими показниками, оскільки до забитих м'ячів також додав одну результативну передачу.
Проте в Мережі жартують, що найкращим бомбардиром турніру став "автогол". Одразу 11 разів футболісти відправляли м'яч у власні ворота. Це абсолютний рекорд - більше, ніж на всіх попередніх турнірах разом узятих.
Гол з центра поля
Буде складно посперечатися з тим, що гол Патріка Шика у ворота Шотландії на груповому етапі є одним з найкращих на турнірі. Чеський форвард витворив шедевр ще в стартовому турі, але, схоже, його ніхто так в не зміг перевершити.
Голеадор леверкузенського "Баєра" на початку другого тайму покарав шотландців за обрізку, а їхнього воротаря за самовпевненість. Отримавши м'яч біля центрального кола, Шик за неймовірною траєкторією відправив його до сітки суперників. Воістину божевільна краса.
Scotland vs Czech Republic
— Sanjay Kumar (@krsanjaay) June 14, 2021
The only way to react to THAT Patrik Schick GOAL FROM HALF FIELD #EURO20201#EURO2020 pic.twitter.com/5lUNGKxNB4
Як виявилося, чеський нападник вразив ворота шотландців з дистанції 45,44 метра. Це рекорд чемпіонатів Європи від 1980 року - відтоді, як ведеться така статистика.
49.7 - Patrik Schick's second goal (49.7 yards) is the furthest distance from which a goal has been scored on record at the European Championships (since 1980). Ridiculous.#Euro2020 #CZE #SCOCZE pic.twitter.com/imssf0WAxj
— OptaJoe (@OptaJoe) June 14, 2021
Зазначимо, що це не єдиний гол-красень на Євро-2020. Взяти хоча постріл Андрія Ярмоленка у ворота збірної Нідерландів. Хочеться передивлятися знову і знову.
Will there be a better goal than THIS Andriy Yarmolenko golazo in the first round of games?@GazpromFootball | #EUROGOTR | #EURO2020 pic.twitter.com/9hoOxy8wcH
— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) June 13, 2021
Історичне досягнення збірної України
Очевидно, що для українських уболівальників найбільш пам'ятним став шлях нашої збірної на Євро-2020. Перед турніром були серйозні очікування, і підопічні Андрія Шевченка не підвели своїх шанувальників. Особливо, якщо говорити лише про досягнутий результат.
Україна - у вісімці найсильніших команд Європи. Звичайно, футбол "синьо-жовтих" не завжди був яскравим. Другий тайм проти Північної Македонії та безвільна поразка від австрійців точно не потішили фанатів з України. Проте, варто віддати належне команді Шевченка. Вона вийшли в 1/8 фіналу, забравши останню путівку для володарів третіх місць у своїх групах, але далі скористала подарованим шансом.
Битва зі шведами увійде до історії. "Синьо-жовті" проявили характер і з суттєвими кадровими втратами змогли вирвати перемогу у надважкому поєдинку. Героєм цілої нації став Артем Довбик, який вийшов в екстратаймі та на останніх хвилинах забив ударом головою, врятувавши останні нерви уболівальників від драми в серії пенальті.
Багато хто після такого повірив, що Україна може дійти і до фіналу. У чвертьфіналі збірна Англії розбила ці мрії на друзки, але це вже зовсім інша історія. Команда Шевченка переписала історію, адже на попередніх двох чемпіонатах Європи "синьо-жовті" не могли подолати груповий етап.
Італія - тріумфатор Євро-2020
Якщо в когось запитати про найкращу команду турніру, то більшість респондентів дадуть однозначну відповідь - Італія. "Скуадра Адзурра" красиво подолала шлях до завоювання трофею. Підопічні Роберто Манчіні не пропустили жодного гола на груповому етапі, без проблем обігравши Туреччину, Швейцарію та Уельс.
В 1/8 фіналу неочікуваний бій італійцям дала Австрія, але в овертаймах команда Манчіні дотиснула непоступливого опонента. Далі була обіграна Бельгія, а потім у серії пенальті Іспанія та Англія за підтримки трибун рідного "Вемблі". Яскрава гра в атаці, надійна оборона та фантастична пристрасть - ці речі змусили на цьому турнірі закохатися в італійську збірну шанувальників футболу з усього світу.
Італійці не боялися йти вперед і стали найбільш результативною командою Євро-2020. А ворота "Скуадри Адзурри" захищав Джанлуїджі Доннарумма - переконлива гра молодого голкіпера принесла йому нагороду найкращого гравця турніру. Ця збірна Італії - команда, про яку не забудуть ніколи.