Жан Беленюк розповів про випадок, який мало не позбавив його золотої медалі на Олімпіаді

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Жан Беленюк розповів про випадок, який мало не позбавив його золотої медалі на Олімпіаді

Фото: Facebook

Олімпійський чемпіон назвав травму, якої він зазнав за три тижні до початку найважливіших у своїй спортивній кар’єрі змагань, випробуванням, що було послане згори.

Після тріумфального повернення до України борець греко-римського стилю, олімпійський чемпіон Жан Беленюк у подробицях розповів про травму, яку отримав під час тренувань і яка мало не завадила йому вийти на борцівський килим на Олімпійських іграх. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, травму він отримав в абсолютно робочій ситуації під час вечірнього тренування 12 липня, коли невдало приземлився ліктем на мат. Про те, що у нього вивих плеча здогадався одразу — такі ситуації він не раз спостерігав на змаганнях і тренуваннях, але з ним у спортивній кар’єрі такого ще не траплялося. 

“Усі п'ять років підготовки відразу пролетіли перед очима, мільйон думок в голові, а головне - біль від незвичного положення плечової кістки поза суглобом”, - пригадував він. 

Поставити плече назад у суглобову сумку спортсменові вдалося за лічені секунди, біль втихомирили знеболювальними препаратами і відразу відправили його на огляд до лікарів. Вердикт медиків наступного ранку був невтішним, хоча вони й говорили, що нічого критичного немає. Жану Беленюку запропонували або 6 тижнів носити бандаж і тоді травма заживе без оперативного втручання, або провести операцію і потім  пройти 6 тижнів реабілітації.

Facebook

“Коли вони дізнавалися, що у нас немає шести тижнів, у нас рівно 21 день до мого виходу на килим олімпійського турніру, вони замовкали на деякий час, очевидно підшукували необхідні слова, а потім намагалися пояснити, що так швидко регенерація тканин не відбувається і що з таким плечем мене не повинні випустити на килим, що плече може назад вискочити в будь-який момент, це чиста авантюра і що здоров'я важливіше...” - пригадував спорстмен.

Зрештою Жан Беленюк довірився своєму тренерові, який вирішив змінити режим підготовки, але від наміру виступити на Олімпіаді його не відраджував. 

“Я зрозумів, мені просто потрібно відпустити ситуацію, робити все що говорить мені тренер, а там, що буде - те й буде, в крайньому випадку, за п'ять днів до старту є можливість заміни спортсмена”, - писав олімпійський чемпіон у своєму пості. 

За його словами, він нікому намагався не розповідати про те, що сталося. “Складно було сприймати смс і розмови на кшталт: “Ну що ти, Чемп, порви там всіх, ми в тебе віримо, потрібно забирати своє золото!” - лежачи в ліжку, з льодом на плечі і не можливістю дотягнутися хворою рукою до чогось, що лежить трохи вище ніж можливість підняття руки...” - згадував він.

При цьому спортсмен розумів, що списати свою невдачу на травму у разі поразки, йому буде особливо складно. 

“Мене б порвали на британський прапор, прекрасно це розумів - депутат, поліз в спорт, повезли по блату, та ще й не дав іншому спортсменові можливості себе проявити! Коротше, неоране поле для польоту журналістської думки”, - зауважив він.

За його словами, до дня старту він вже міг підняти руку вгору десь на 160 градусів і приймав  знеболювальні та протизапальні за кілька годин до боротьби.

“Загалом результат вам відомий! Мабуть, ця ситуація була послана мені згори... Для чого ?! Не знаю... Але, можу сказати з упевненістю на 100%, вона зробила мене сильніше! Можливо, тільки з такою концентрацією на процесі підготовки у мене з'явилася можливість стати Олімпійським чемпіоном”, - підсумував Жан Беленюк, ще раз подякувавши всім, хто був поруч, а особливо тренеру, мамі і близьким друзям.

Нагадаэмо, в суботу, 7 серпня, у прямому ефірі до студії "Сніданку.Вихідний" ексклюзивно завітає Жан Беленюк, який завоював "золото" у  греко-римській боротьбі на Олімпійських іграх у Токіо. Наразі це єдина золота медаль на Олімпіаді для України.

Наступна публікація