"Золотий фонд": як Лілія Подкопаєва йшла до найголовнішого п'єдесталу та чому Атланта для неї і зараз золота

"Золотий фонд": як Лілія Подкопаєва йшла до найголовнішого п'єдесталу та чому Атланта для неї і зараз золота

instagram.com/podkopayeva_official

ТСН продовжує розповідати про видатних українських олімпійських чемпіонів.

Лілія Подкопаєва у спортивній гімнастиці досягла усіх можливих титулів. Цього року відзначає 25 років свого тріумфу на Олімпіаді в Атланті.

Як ішла Лілія до свого найголовнішого п'єдесталу та чому Атланта для неї і зараз золота - 20 липня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Вона стримує сльози – спортсмени ж не плачуть?! До найголовнішої нагороди – золота Олімпіади - Лілія Подкопаєва йшла довгих 12 років. 

Лілія Подкопаєва:

  • Абсолютна чемпіонка світу зі спортивної гімнастики;
  • Абсолютна чемпіонка Європи;
  • Олімпійська чемпіонка ігор в Атланті;
  • Заслужена майстриня спорту України;
  • має 45 золотих, 21 срібну та 14 бронзових медалей;
  • 42 роки;
  • Мама трьох дітей.

Нині вони живе на дві країни - в американській Атланті та у Києві. Але олімпійська база в Кончі-Заспі і зараз для неї місце особливе.

Вона пам'ятає запах цієї гімнастичної зали. Запах поту і тальку. На спортивну гімнастику Лілю у 5 років привела бабуся, щоб, як вона сама каже, направити її енергію в правильне русло.

Виснажливі тренування щодня. Травми і сльози. І зрив – просто перед Чемпіонатом світу. Але Лілія витримала і за кілька місяців – вона абсолютна чемпіонка світу. Далі – курс на Атланту. 

Це вже потім цей надскладний елемент назвуть її іменем – Лілія Подкопаєва. Його юна гімнастка відточувала 7 років. У виступі ж він триває 5 секунд. 

Абсолютна першість в Атланті. Вона здобула два золота і срібло. Людина, яка найбільше за всіх чекала на ці нагороди, – бабуся Лілі – до Олімпіади не дожила місяць. На п'єдесталі Подкопаєва дивиться вгору не лише на прапор України. 

"Це було однієї миті і щастя, і шалена порожнеча - найбільша мета досягнута. Але, водночас, найближча людина, яка привела мене в спорт, на побачила цього тріумфу", - розповідає жінка.

Але побачив увесь світ. І почув "Слава Україні!" від когось із діаспори, хто несамовито радів перемозі України.

"Це дуже круто, несамовите щастя пережити такий момент в своїй спортивній кар'єрі", - говорить вона.

Цей тріумф став останнім у кар'єрі Подкопаєвої. Травми. І це був ще один іспит. 

Порожнеча, невідомість... - подолати все це допомогли подорожі Америкою із виступами і майстер-класами. 

А потім було кохання і грандіозне весілля з Тимофієм Нагорним. А потому пара ошелешила – подружжя на люди оголосило про всиновлення маленького Вадима з дитбудинку. І майже одразу Лілія дізнається про те, що вагітна.

Подкопаєва поринула і у світське життя. І бере участь у "Танцях з зірками" на каналі "1+1". Лілія зібралась – і знову перемогла.

Та незабаром таблоїди ошелешили – вони розлучаються. Відтоді Лілія намагається не виносити особисте на публіку. Але кілька років тому все ж таки знову потрапляє у світську хроніку.

З майбутнім чоловіком познайомилась в Атланті.

"Я зараз можу сказати вам, що Атланта моя золота і моя улюблена. Доленосна", - зізнається вона.

Золото в Атланті у 96-му, тренінги для юних спортсменів теж там, життя там і чоловік – звідти. А ще – у 40 років Подкопаєва в Атланті народжує третю дитину – доньку.

Її майже не показує, проте двоє старших – іноді з'являються в її Instagram.

"Золотий фонд": як Лілія Подкопаєва здобула успіх у спортивній гімнастиці

"Золотий фонд": як Лілія Подкопаєва здобула успіх у спортивній гімнастиці

"Вадим приголомшливо вчиться в школі, він у нас відмінник. Моя гордість, безумовно. Чемпіон мого життя", - говорить Подкопаєва.

Старші діти – займаються спортом – для душі, не для великих досягнень. Найменша, каже Лілія, також вирішить сама.

Її називають Золота Лілія, бо в ній зійшлося усе – характер і бійцівська воля. Її перший спортзал, база в Кончі-Заспі, і олімпійський килим – для Лілії Подкопаєвої мають ще один запах – запах перемоги на все життя. Перемоги для України. 

Читайте також: 

Наступна публікація