"Золотий" стрибок, космічний бокс та футбольна "еліта" Європи: чого досягли українські спортсмени в 2018 році

2018 рік був багатий на різноманітні спортивні змагання та турніри.

Все, починаючи від Олімпійських ігор у Пхенчхані та закінчуючи нововведенням від УЄФА - Лігою націй, викликало неймовірний ажіотаж у вболівальників із усього світу.

Цей рік видався напрочуд успішним й для українських спортсменів.

ТСН Проспорт зібрав добірку найгучніших перемог у році, що минає.

Так, Олімпіаду-2018 не можна назвати найвдалішою за всю історію для України. Лише одна медаль, проте яка...

18 лютого фристайліст Олександр Абраменко виконав "золотий" стрибок, який приніс Україні медаль найвищого ґатунку. Завдяки Сашку, українські фанати спорту нарешті побачили прапор під небом та почули національний гімн.

Зазначимо, що це "золото" стало третім на зимових олімпіадах в історії незалежної України, а також першим у вітчизняному фристайлі.

facebook.com/nytimes
Reuters
Reuters

Набагато вдаліше виступили українські паралімпійці.

За усі змагання вони примудрилися виграти цілих 22 (!) медалі - 7 "золотих", 7 "срібних" та 8 "бронзових".

Reuters
2014.paralympic.org.ua

Перші медалі були здобуті в біатлоні. Завершила Україна виступи на Паралімпійських іграх-2018 "золотом" у лижних перегонах.

Таким чином, завоювавши 22 медалі, збірна України посіла в загальному заліку шосту сходинку.

Просто космічних висот досягли українські боксери. Розпочав супервдалий із цього погляду 2018 рік Василь Ломаченко.

13 травня український "Hi-tech" нокаутував представника Венесуели Хорхе Лінареса, ставши таким чином володарем поясу за версією WBA в легкій вазі.

8 грудня Ломаченко розвинув свій успіх та об'єднав пояси. Василь завдяки одноголосному рішенню суддів переміг пуерториканця Хосе Педрасу. Після цієї звитяги він заволодів ще поясом WBO.

twitter.com
twitter.com

Продовжуючи тему боксу, варто відзначити неймовірний результат Олександра Усика.

22 липня в Москві Сашко здолав росіянина Мурата Гассієва та став переможцем Всесвітньої боксерської суперсерії (WBSS). Більш того, Усик об'єднав пояси та став абсолютним чемпіоном світу в крузервейті (важка вага - прим.).

21 липня, Москва. Фінал WBSS Олександр Усик - Мурат Гассієв. Фото Ольги Іващенко/K2Promotions Ukraine
facebook.com/pg/K2Ukraine

11 листопада Усик вперше в кар'єрі захищав титул найсильнішого важковаговика планети. Завдяки серії потужних ударів український боксер відправив у нокаут досвідченого британця Тоні Белью та зберіг таким чином усі чотири пояси.

Reuters
Reuters

На цьому українські досягнення в боксі не завершуються.

25 лютого Артем Далакян став чемпіоном світу за версією WBA в легкій вазі. Одноголосним рішенням суддів він переміг американця Брайана Вілорію та приєднався до компанії Ломаченка та Усика, ставши третім чемпіоном світу з боксу з України. Пізніше Далакян ще двічі захистив чемпіонський пояс.

instagram.com/artem.dalakyan/

Ще одного чемпіона світу з боксу України отримала 2 грудня. Олександр Гвоздик нокаутом переміг досвідченого канадця Адоніса Стівенсона та став чемпіоном світу за версією WBC у напівважкій вазі.

twitter.com

"Золото" Кубка Європи, чемпіонату світу та молодіжного чемпіонату Європи. Це все про дзюдоїстку-красуню - Дар'ю Білодід.

Тріумфувавши на трьох великих турнірах, 18-річна українка додала до цього перемогу на гран-прі, а також підкорила престижний турнір в Парижі. Окрім того, вона перемогла на престижних змаганнях у Тунісі, Дюссельдорфі, Подчетртеці та Загребі.

instagram.com/dariabilodid7

Апогеєм для юної спортсменки стала перша сходинка в рейтингу найкращих дзюдоїсток світу.

Зазначимо, що Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо.

19 жовтня українські спортсмени привезли 23 медалі з юнацьких Олімпійських ігор.

Здобувши 7 "золотих", 8 "срібних" та 8 "бронзових" нагород, юні олімпійці в підсумку розташувалися на десятій сходинці в командному заліку.

Значного прогресу досягли українські тенісистки.

18-річна Даяна Ястремська 8 липня стала переможницею турніру в Римі. На цьому вона не зупинилася та вже в середині жовтня виграла свій перший турнір серії WTA, який тривав у Гонконзі. Завдяки цим результатам, Ястремська піднялася на 58 місце в рейтингу найкращих тенісисток планети.

Продовжує підкорювати світовий теніс й інша українка - Марта Костюк.

На Australian Open 15-річна Костюк стала наймолодшою тенісисткою планети. На цьому турнірі вона дійшла до третього кола, де поступилася Еліні Світоліній. Також в її активі перемога на турнірі в Берні. Зараз вона є 119 ракеткою світу.

twitter.com/UkrainianTennis

Здобувши перемогу на початку березня на турнірі в Мексиці, українська тенісистка Леся Цуренко дуже непогано виступила на US Open, де дійшла до чвертьфіналу. У середині вересня вона потрапила до номінації "прорив місяця" в світовому тенісі. Зараз вона посідає 27 позицію в світовому рейтингу.

Reuters

Флагманом українського жіночого тенісу продовжує залишатися Еліна Світоліна.

Українка у 2018 році тріумфувала в Бризбені, Римі, Дубаї та на Підсумковому турнірі у Сингапурі. Світоліна стала другою тенісисткою в світі за кількістю виграних трофеїв у 2018 році.

Reuters
Reuters
Reuters

Зараз вона комфортно почувається на четвертій сходинці найкращих тенісисток планети.

Не можливо оминути й перше "золото" для України в MMA.

На планетарній першості, яка тривала в Бахрейні, медаль найвищого ґатунку в свій актив записала Дарина Самчик. Окрім Самчик, медалі на цих змаганнях здобули ще п'ятеро бійців. "Срібло" завоювали Оксана Пашкова (до 48 кг) та Роман Сиркін (до 62 кг).

Видатні досягнення мають й українські плавці.

Зовсім нещодавно Михайло Романчук виграв "золото" на чемпіонаті світу в Китаї. Для України це перша золота медаль на Чемпіонатах світу на короткій воді за останні шість років. У його активі також перше місце на оновленому чемпіонаті Європи.

Трохи раніше медаль найвищого ґатунку здобув Андрій Говоров. На чемпіонаті Європи в Глазго він тріумфував на дистанції 50 метрів батерфляєм. Окрім того, в липні на цій самій дистанції він зі світовим рекордом виграв "золото" в Римі.

Додамо й те, що українець Олександр Бубенчиков став чемпіоном світу та рекордсменом із фридайвінгу.

Загалом Сашко встановив близько 30 національних рекордів, а в середині року він проплив 289 метрів під водою без дихання – це принесло йому титул найкращого у світі.

Хотілося б відзначити й успіхи українських "русалок" у синхронному плаванні.

На початку серпня вони виграли друге "золото" в історії на чемпіонаті Європи. Також у їхньому активі "срібло".

Підтвердженням цих досягнень є те, що українка Єлизавета Яхно стала найкращою в світі синхроністкою за версією Міжнародної федерації плавання. Спортсменка є чотириразовою призеркою чемпіонатів світу та семиразовою призеркою чемпіонатів Європи.

Reuters
Reuters

13 серпня завершився об'єднаний чемпіонат Європи.

На цій континентальній першості Україна здобула 26 медалей. Перемоги на цих змаганнях були здобуті, починаючи від легкої атлетики та завершуючи веслуванням.

У підсумку, Україна посіла 8 загальнокомандне місце. Наша збірна виграла 26 медалей, з яких 8 "золотих", 13 "срібних" та 5 "бронзових".

26 липня фехтувальниця Ольга Харлан стала переможницею Кубка світу.

У загальному заліку шаблісток Харлан набрала 190 очок і випередила Софію Велику (175) з Росії та угорку Анну Мартон (159).

НОК України
facebook.com/olympicua

Зазначимо, що українська фехтувальниця здобула вже третю перемогу на Кубку світу (раніше вона ставала першою в 2013-2014 роках).

Завершити список досягнень українських спортсменів хотілося б виходом збірної України з футболу до еліти Ліги націй.

Набравши у своїй групі дев'ять балів, команда Андрія Шевченка отримала путівку до топ-12 команд Європи. Також "синьо-жовті" отримали право додаткового шансу на потрапляння до чемпіонату Європи-2020.

Наостанок зазначимо, що збірна України стала першою командою з другого дивізіону, яка зуміла оформити вихід до еліти європейського футболу.

Reuters
Reuters

Сподіваємося, що найгучніші перемоги українських спортсменів нас очікують попереду!