Родимки - індикатор молодості

Велика кількість родимок не лише підвищує ризик захворювання на меланому, але й указує на біологічну молодість організму.

кроуфорд
Родимка на обличчі прославила Сінді Кроуфорд
Велика кількість родимок не лише підвищує ризик захворювання на меланому, але й указує на біологічну молодість організму. Чим більше родимок, тим організм молодший за свої роки, з'ясували фахівці лондонського королівського коледжу.

Британські вчені встановили, що прописна істина «чим більше родимок у людини, тим гірше» не така однозначна. Дійсно, підвищена кількість «відмітинок» у людини означає підвищений ризик раку шкіри. Проте медики знайшли інший цікавий зв'язок: чим більше у людини родимок, тим менше вона підвладна старінню.

Відкриття зробили співробітники лондонського Королівського коледжу під керівництвом доктора Вероніки Батейл. Обстежуючи 1800 близнят (розташування і кількість родимок у близнят не співпадають), фахівці вивчали у кожного з них не лише кількість родимок на тілі, але й довжину теломер – спеціалізованих ДНК-білкових структур, що знаходяться на кінцях лінійних хромосом.

Довжина теломер пов'язана зі старінням. При розподілі клітини теломери реплікуються не повністю і з часом коротшають.

Дослідження британців показали, що у тих людей, у яких більше родимок, теломери довші. У однієї і тієї ж пари близнят людина, в якої кількість родимок більше 100, мала довші теломери, ніж її брат-близнюк, у якого було менше 25 родимок. При цьому різниця в довжині теломерів прирівнювалася до шести-семи років різниці у віці.

Робота вийшла в журналі Cancer Epidemiology Biomarkers and Prevention.

Сказати, що тим, у кого більше родимок, просто пощастило, не можна – вже давно доведено, що чим більше родимок, тим вище шанс одержати таке неприємне захворювання, як меланома. Проте тепер можна стверджувати, що велика кількість родимок указує на низьку вірогідність померти від серцево-судинних захворювань.

Так, доктор Річард Коутон з Університету Юти зв'язав коротшу довжину теломерів із триразовим збільшенням смертності від серцево-судинних захворювань. А люди з найкоротшими теломерами вмирали у вісім разів частіше, ніж інші. Спостерігався також зв'язок короткої довжини теломерів і смертності від раку і, наприклад, інсульту, але в цьому випадку статистичній достовірності одержати не вдалося – матеріалу виявилося мало.

Можливі причини такого явища вчені поки що не повідомляють. Вони мають намір продовжити дослідження, щоб підтвердити свої дані на новому матеріалі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: