Розвіяно міф про користь 8-годинного сну

Британські дослідники прийшли до висновку, що традиційне уявлення про те, що спати треба вісім годин на добу, не витримує критики.

сон
Британські дослідники прийшли до висновку, що традиційне уявлення про те, що спати треба вісім годин на добу, не витримує критики, пише газета The Washington Times.

"Якщо говорити про попередження захворювань, то наші дослідження показали, що оптимальна тривалість регулярного нічного сну, корисна для здоров'я, складає близько семи годин", – повідомив доктор Франчесько Каппуччо, професор кардіології з Університета Уорвік в своїй доповіді на щорічній конференції Британського суспільства вивчення сну.

Протягом двох періодів по п'ять років Каппуччо і група дослідників з лондонського Університетського коледжу вивчали дані про сон і стан здоров'я понад 10 тисяч працюючих британців. У результаті учені прийшли до висновку, що хронічне невисипання може більш ніж в два рази збільшити ризик смерті від серцево-судинних захворювань.

Також виявилося, що люди, які сплять більше восьми годин на добу, теж більш ніж удвічі частіше ризикують померти від ряду причин. Цей висновок учені охарактеризували як "цікавий".

Дані дослідження будуть опубліковані в жовтні в медичному журналі Sleep.

"У промислово розвинених країнах розповсюдилися такі тенденції, як менша тривалість сну і почастішання розладів сну", – повідомив Каппуччо. За його словами, ми менше спимо, щоб укластися в більш напружений графік роботи і задовольнити збільшену тягу до розваг.

40 млн. британців засинають насилу. Особливо це характерно для британських підлітків. Кожен третій з них страждає синдромом "неякісного сну" – він не спить, а лише впадає в легку дрімоту, що порушується постійною присутністю електронної техніки.

За даними Національного фонду сну, що базується у Вашингтоні, безсоння дошкуляє і 70 млн. американців, а дві третини жителів цієї країни недосипають. Всі ці обтяжливі проблеми у результаті обходяться країні приблизно в 100 млрд доларів в рік – такі збитки від невисокої продуктивності праці, витрат на лікування і інших чинників.

Проте американці, як виявляється, відповідають новому ідеалу сну. Той же фонд повідомляє, що американець спить в середньому 6,9 годин в будні і 7,5 годин у вихідні. Поки Томас Едісон не винайшов електричну лампочку, люди спали по 10 годин на добу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: