Сезонні напасті українців

Сезонні напасті українців (рослини та комахи-алергени) набагато дешевше знищити, ніж лікувати їхні наслідки для хворих - стверджують медики.

Гроші на боротьбу з ними справно витрачають, от тільки, виявляється, не завжди доречно.

Чому амброзія роками збирає черги в лікарнях, а комарі женуть людей з курортів? У Дніпропетровському алергологічному центрі - аншлаг. Влітку тут працюють за надзвичайним графіком: пацієнтів більшає вп’ятеро. Для останніх літо - це не лише чергове загострення хвороб, але й випробування для гаманця.

Завідувач алергоцентром Євгенія Дітятковська вже не перший рік розривається між медициною і війною з комунальниками, адже саме завдяки лікарям ті щосезону згадують, що в комунальних платежах люди платять і за впорядкування території, а отже й знищення одного з найбільших алергенів - амброзії.

Кожен алергік щоліта платить за збільшення своїх страждань. Генріх Андреєв уже багато років демонструє на власному прикладі. Щоранку, з травня до серпня, він іде рвати амброзію з корінням. За 4 роки розчистив близько 5 гектарів території у своєму районі. Каже, якби так робили комунальники, місто забуло б про амброзію за 2-3 роки. Проте, досвід дивакуватого професора переймати не поспішають. А от для алергіків, які втікають із забур’янілих міст на морське узбережжя, природа має ще один сюрприз.

Заболочені котловани Арабатської стрілки – найсприятливіші умови для комарів, із якими теж борються не один рік. Цьогоріч зарадило посушливе літо і обробка території біологічним препаратом. Коштує диво-препарат і його одноразове розпилення літаком більше тисячі доларів. Щоб комахи не докучали людям, це треба робити до десяти разів за сезон.

Якщо діяти системно, то за 2-3 роки проблеми комарів можна взагалі позбутись, кажуть у санстанції. Ось тільки власники пансіонатів, з яких збирають по 46 гривень з ліжка на санітарну обробку, платять лише тоді, коли відпочивальники, рятуючись від комах, масово втікають з курортів.

ВідеоСезонні напасті українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: