Сказ на Луганщині

На Луганщині поширюється сказ. Найбільше потерпають сільські райони на півночі області. З початку року по допомогу звернулися 30 осіб.

На Луганщині поширюється сказ. Найбільше потерпають сільські райони на півночі області. У тамтешніх лісах цьогоріч розплодилося багато лисиць та вовків. Скажені тварини втрачають відчутття страху, тому спокійно заходять на сільські подвір’я.

На людей вони нападають рідко, частіше кусають домашніх тварин. А вже від них хвороба передається господарям. Медики б’ють на сполох.

Постраждалі умовно діляться на дві групи: ті, на кого напали дикі тварини й ті, хто постраждав від домашніх, але вже після того, як ті були в контакті з лісовими гостями. 

Від початку року в Біловодську по медичну допомогу після укусів скажених тварин звернулися 30 людей. З них вісімнадцять – саме восени. 

За словами ветеринарів, в регіоні розплодилося особливо багато лисиць. Вони разом із вовками та кажанами і є головними переносниками сказу. В лісі диким тваринам не вистачає харчів, тож вони й тягнуться до людського житла. Нападають на людей, собак, кішок і навіть худобу.

Зараз у Біловодській центральній районній лікарні - сімнадцятеро людей, яких покусали хворі тварини. Тільки на вакцинацію постраждалих пішло майже сім відсотків річного медикаментозного бюджету лікарні. Лікування сказу тривале, тож у медиків можуть просто закінчитись гроші.

Районна ветеринарна служба теж скаржиться на брак коштів. Мовляв, їх вистачає хіба що на вакцинацію свійської худоби і домашніх тварин.

Ветеринари категорично проти того, щоб тварин відстрілювали. Пропонують вакцину у харчових приманках розкидати на ймовірних маршрутах вовків та лисиць. Зараз тут готуються до першого цього року такого щеплення. Проте для гарантованого результату це треба зробити щонайменше 12 разів на рік.

ВідеоСказ на Луганщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: