Собаки навчають читати

Ви хворієте? Страждаєте через затяжні депресії? У Вашої дитини проблеми з мовленням? Лікарі радять: заведіть собаку чи котика.

У Вестпорті, штат Коннектикут, є публічна бібліотека, де дітей навчають читати... собаки, повідомляють американські телеканали.

Маленькі відвідувачі, які неохоче читають вдома книги і підручники, в цій бібліотеці старанно вголос читають свої улюблені казки собакам, які беруть участь у програмі «собачої терапії». Діти впевнені, що чотириногі завсідники цієї бібліотеки люблять послухати історії, тільки читати їм потрібно з особливим старанням, виразно.

Ця програма розрахована на дітей з проблемами мови. Всього в США діють 1,4 тисячі проектів, заснованих на терапевтичному ефекті, які люди одержують від спілкування з тваринами, передає «РІА «Новини».
 
У США лікарі все частіше наказують своїм пацієнтам завести кішку чи собаку. Вони стверджують, що домашні вихованці допомагають зняти стрес, вийти з депресії, нормалізувати серцево-судинні розлади - як мінімум за рахунок щоденних прогулянок на свіжому повітрі і радощів взаємної любові. 

Лікарі вважають, що чотириногі друзі нерідко допомагають краще за пігулки.

Пет-терапія (pet therapy, animal assisted therapy) – порівняно нове явище у США. Цим терміном називають лікування хворих за допомогою домашніх тварин. Іще років з 10 тому поява собаки в палаті онкологічно хворого, психіатричній клініці чи в будинку престарілих викликало б спалах гніву медсестер і лікарів. Ставлення медиків до терапевтичних можливостей собак змінила медсестра Елайна Сміт, уродженка міста Хілсайд у штаті Нью-Джерсі. Працюючи в англійській лікарні, вона звернула увагу на те, який позитивний вплив справляють на пацієнтів візити капелана та його собаки породи золотий ретрівер. Тоді у Елайни й виникла ідея використовувати спеціально навчених собак для підбадьорення й утіхи пацієнтів. Повернувшись до США, вона цю ідею втілила в життя.

Пет-терапія досі викликає багато суперечок. Наприклад, захисників тварин турбує можливе жорстоке ставлення хворого до тварини, можливість нанесення тілесних ушкоджень „терапевту”. Лікарів же більше цікавить здоров’я пацієнтів: можлива алергія на шерсть, ризик укусів тощо. На думку ентузіастів пет-терапії, ці перестороги слід брати до уваги, але не для винесення вироку пет-терапії, а заради підвищення її стандартів, покращення підготовки тварин, розробки норм взаємодії собак і пацієнтів, забезпечення безпеки всім учасникам.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: