Сонце захистить від розсіяного склерозу

Діти, які проводять на сонці більше часу, рідше хворіють розсіяним склерозом у дорослому віці, - вважають американські вчені.

Сонце захистить від розсіяного склерозу
Ті, хто проводять більшу кількість часу на відкритому повітрі, захворюють розсіяним склерозом на 57 рідше. (Фото:technopark.by)
Діти, які проводять на сонці більше часу, рідше хворіють розсіяним склерозом у дорослому віці. До такого висновку прийшли учені з Університету Південної Каліфорнії, що вивчали однояйцевих близнят, повідомляє журнал Neurology.

В дослідженні було залучено 79 пар близнят, причому в кожній з них один з братів або сестер страждав розсіяним склерозом. Учені з'ясовували у близнят, скільки часу вони проводили на вулиці в жарку і холодну погоду, а також в літній час; хто з них частіше загоряв на пляжі і грав в командні ігри на свіжому повітрі.

Виявилось, що ті з близнят, хто проводили більшу кількість часу на відкритому повітрі, захворювали розсіяним склерозом на 57% рідше за свої „генетичні копії”, повідомили автори дослідження Талат Іслам і Томас Мек.

„Дія ультрафіолетових променів може стимулювати захист від розсіяного склерозу безпосередньо – викликаючи зміну клітинної імунної відповіді або побічно – сприяючи утворенню вітаміну D”, - припускають автори.

Розсіяний склероз – прогресуюче ураження головного і спинного мозку, що викликає порушення відповідних функцій організму. Пацієнтів турбує м'язова слабкість, порушення координації, що приводить до порушення ходьби, а також порушення статевої функції і втрата контролю над сечопусканням.

Розсіяний склероз зазвичай починається в молодості, але може виявитися в будь-який період від 15 до 60 років. За статистикою, на це захворювання страждає близько двох мільйонів людей на планеті.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: