Корисні фінансові звички
Партнер спецпроекту
Оплати карткою і смартфоном набирають все більшої популярності у всьому світі. Переваги над готівкою очевидні — це швидко, зручно та безпечно. Деякі західні країни прагнуть стати повністю cashless country (безготівковою країною англ.) — і відмовитися від паперових грошей.

За даними Світового банку, у таких cкандинавських країнах як Данія, Швеція і Норвегія практично 100% дорослого населення мають банківський рахунок. Зустріти у цих країнах паперові гроші — екзотика. Такий же рівень включеності у фінансову систему у Нідерландах і майже такий (98%) в Австрії і Великій Британії. В Україні ж цей показник ще достатньо низький — 63%. Тобто більше третини населення досі не мають банківського рахунку.
Але не можна сказати, що Україна пасе задніх. За даними Національного банку України, сьогодні в країні вже більше 40 млн активних платіжних карток, і їхня кількість щорічно збільшується в середньому майже на 10%.

А з огляду на кількість інноваційних сервісів, що запускаються у сфері платежів, Україна навіть більш прогресивна, ніж деякі європейські країни. Наприклад, Україна стабільно входить до списку світових країн-лідерів за кількістю NFC-оплат ґаджетами з картками Mastercard.

Чому ж українці все ще вибирають готівку?

Дослідження показують, що причиною використання готівки часто є проста звичка. Так, за результатами опитування Mastercard, 74% українців вважають картку більш зручним інструментом для оплат, ніж готівка. Але при цьому, навіть маючи картку на руках, чимало користувачів нею не платять, бо просто вони так звикли. І таких користувачів близько третини.
Дані НБУ, результати 2020 року.
Насправді ж, жити без готівки — корисна звичка, яка не тільки зберігає час для дійсно важливих речей, але і захищає нас і наші гроші.

ТСН.ua разом із Mastercard допоможуть вам сформувати п'ять корисних фінансових звичок для переходу на безпечний безготівковий стиль життя.
ТЕСТ: ЧИ ДОБРЕ Я РОЗБИРАЮСЯ В ОПЛАТАХ КАРТКОЮ?
ТСН.ua разом із Mastercard у спільному спецпроєкті розробили тест, щоб перевірити, наскільки ви добре розбираєтеся у безготівкових оплатах, і чи можете ви себе назвати справжнім Кешлес-гуру