Щорічна премія ТСН
Ті, що вражають
Щорічна премія ТСН «Ті, що вражають» традиційно нагороджує українців, які проявили стійкість, сміливість, рішучість у буремних подіях року, що минає, та стали героями сюжетів ТСН.
2020 рік виявився складним не тільки для нашої країни, але і для всього світу. Він приніс Україні випробування пандемією, продовженням війни, масовими пожежами в лісах Чорнобиля і на Луганщині і іншими подіями, які сколихнули всю країну. Але в той же час він показав важливість і цінність героїчних вчинків звичайних людей, які вразили своєю сміливістю і готовністю пожертвувати собою заради інших.

Цього року читачі tsn.ua можуть обрати своїх героїв або цілі колективи, які вразили своїми вчинками найбільше. А 7 переможців, які отримають найбільшу кількість голосів, будуть відзначені статуетками премії «Ті, що вражають» та стануть героями нових сюжетів ТСН.

Голосування триватиме до 31 грудня включно, а переможців оголосять у перші дні нового року.

1
Геройський вчинок Сергія з Угринова, який після вибуху газу у сільському клубі врятував друга від смерті
Він горів сам, але зміг витягти з вогню товариша. Два тижні тому у клубі тяжких опіків зазнали восьмеро дітей. Один з хлопчиків, опритомнівши, розказав, як, ризикуючи життям, його врятував товариш. Сам рятівник про це мовчав. Неймовірна історія про дружбу і сміливість.

2
Львівські медики провели першу трансплантацію після отримання ліцензії на пересадку органів

Перша трансплантація у Львівській лікарні швидкої допомоги. 27 лютого 2020 року шпиталь отримав ліцензію на пересадку органів і вже чере декілька днів тамтешні медики провели першу операцію. Першим пацієнтом став 36-річний Дмитро, який дізнався, що волинські лікарі пересаджують органи навіть у районній лікарні.

3
Олександрівська лікарня почала першою приймати хворих на ковід
Олександрівська лікарня почала першою приймати хворих на ковід. Головний лікар - Людмила Антоненко.

4
Добра справа: волинські монахи безкоштовно возили медиків до роботи

На Волині монахи возили лікарів на роботу. Відтоді, коли в області заборонили пасажирські перевезення – десятки медиків з навколишніх сіл не могли дістатися у лікарні Луцька. Тому звозити на роботу та забирати звідти їх узялися панотці. Роблять це безкоштовно, а в перервах між перевезенням – годують копів та медиків на блокпостах.

5
Рятувальник зазнав травм під час гасіння пожежі у Чорнобильській зоні

У квітні вогонь лютував у зоні відчуження та в передмісті Прип'яті. За даними ДСНС один рятувальник під час гасіння пожежі зазнав травм - із переломом ноги він потрапив до лікарні.

6
Зоозахисники врятували маленьке лоша, яке ледь не загинуло від вогню у Чорнобильській зон

Її врятували небайдужі і назвали Ванількою. У притулку для диких тварин боролись за життя лошати Пржевальського. Малеча мешкала у заповіднику у Чорнобильській зоні. Проте, імовірно, загубилось, коли табун тікав від пожежі.

7
В Одеській області школяр урятував чоловіка, який знепритомнів у морі

Справжній чоловічий учинок. В Одеській області школяр урятував чоловіка, який у морі знепритомнів. 15-річний Микита Пономаренко помітив його з берега й кинувся витягати на берег, хоча потерпілий був удвічі важчий за нього. Медики кажуть - хлопець урятував чоловікові життя.

8
Двоє сестер із села Городок Рівненської області стали відомими, співаючи українські пісні

Вони задля цікавості виставили відео у соцмережі, а отримали понад мільйон переглядів, тисячі коментарів, поширень і навіть пропозиції вийти заміж. Двоє сестер із села Городок Рівненської області стали відомими, співаючи українські пісні. Дівчатам тепер пишуть із різних куточків України та з-за кордону.

9
Герой-медик Іван Венжинович, рятував від коронавірусу інших, а сам врятуватись не зміг. Світлина Івана Венжиновича була розміщена на рекламних щитах під час кампанії "Дякуємо за життя"

Рятував від коронавірусу інших, а сам урятуватися не зміг. У Тернопільській області помер лікар Іван Венжинович. Його обличчя відоме всій країні. Світлина Івана Венжиновича була розміщена на рекламних щитах під час кампанії "Дякуємо за життя". Лікарю був 51 рік, він потрапив до лікарні з пневмонією та підозрою на коронавірусну інфекцію. Слова співчуття розмістили на сайті Почаївської районної лікарні. Там Іван Венжинович лікував хворих на COVID-19.

10
Віталій Марків провів більше 4 років у італійській в'язниці, але був звільнений і нині живе вдома

Нацгвардієць Віталій Марків, якого італійський суд засудив до 24-х років в'язниці і звинуватив у вбивстві італійських журналістів, звільнений і вже в Україні.

11
Українець став найсильнішим чоловіком у світі

24-річний Олексій Новіков у Сполучених Штатах побив світовий рекорд, встановлений ще у 1983 році. Він зміг підняти майже 540 кілограмів на півметра над землею. І став наймолодшим титулованим переможцем змагань стронгменів із 1984. Він другий український силань-чемпіон у світі після Василя Вірастюка.

12
Робота на межі: як працює 9 київська міська лікарня, у якій вже не лишилося ліжок для хворих на COVID-19

Переповнена реанімація і на кожне ліжко, яке звільняється - відразу по кілька претендентів. Це реалії роботи українських медиків. У деяких українських лікарнях вільних місць не лишилося зовсім, а на ті, що є, шикуються черги з пацієнтів. Понад 600 недужих по всій країні зараз під'єднані до апаратів ШВЛ. ТСН провела зміну з лікарями інтенсивної терапії у Києві. У 9-й міській лікарні вже не лишилося вільних ліжок.


13
Історія порятунку: незнайомці допомогли молодій мамі, яка втратила роботу і опинилася просто неба

Молода мама з дворічною донечкою втратила роботу і опинилася просто неба. Жінка не знала, що робити, і з відчаю набрала 102. А далі сталося справжнє диво - одразу кілька незнайомих людей з різних міст об'єдналися, аби врятувати родину.

14
49-річна Тетяна віддала нирку сину Дмитру та стала першим доном у Чаркасах

Подарувала синові нирку, аби він почав жити повноцінно і здійснювати свої мрії. 49-річна Тетяна віддала нирку сину Дмитру - учителю фізики у сільській школі. Операція пройшла лапороскопічно у Черкаському осласному онкодиспансері та дала старт трансплантації нирок у Черкасах.

15
Дівчинка, яка мріяла бути "як Рапунцель", без вагань відстригла косу заради онкохворих

Вона мріяла бути, як Рапунцель, тобто відростити косу, як у героїні мультфільму - аж до п'ят. Але коли у 8-річної Софії волосся виросло за коліна, вона відрізала пів метра, аби віддати його на створення перук для онкохворих дітей.

16
Охоронець на руках виніс дівчину із затопленого окропом ТРЦ

Героїчний охоронець ТРЦ Ocean Plaza Микола на руках виносив дівчину, котра працювала в одному із магазинів торговельного центру на момент затоплення його окропом. Охоронець також розповідає, що під час порятунку людей він впав і одразу отримав опік руки. Крім того, у нього постраждали верхні частини стопи. Попри біль, коли побачив серед окропу дівчину, зізнається, що не роздумував ані секунди.

17
Патрульний ліг до лікарні з пневмонією після того, як врятував з річки 17-річну дівчину

У Лисичанську патрульний Михайло Єремєєв разом із колегою Дмитром Козюбердою витягли із крижаної води 17-річну дівчину, яка стрибнула туди через сварку із хлопцем.


18
Дівчина у Києві врятувала собаку від знущать трьох чоловіків

Прив'язали ланцюгом до дерева, лупцювали, а після ножем перерізали горло - так жорстоко з собаки в столиці знущались троє чоловіків. Тортури серед лісу помітила випадкова перехожа, самотужки розігнала зловмисників і врятувала песика. Тепер його звуть Курт і він вже під наглядом медиків.

19
Карина втратила ногу після пологів, проте не здалась і знайшла мотивацію - станцювати на Танцях із зірками

Заледве ходила, але почала танцювати. Історія дівчини Карини, якій було 28, коли вона втратила ногу. Кожен рух давався складно, але натхнення прийшло з танцями. На паркеті "Танців з зірками" разом із Ігорем Кузьменком вона станцювала не гірше професійних танцівників.