Сперматозоїдів клонують

Американські учені розробили і успішно випробували на мишах техніку клонування сперматозоїдів і готові лікувати безпліддя у чоловіків.

сперматозоїди
сперматозоїди
В ході експерименту, проведеного в лабораторії Університету Корнелла, ядро єдиного сперматозоїда миші було перенесене в мишачу яйцеклітину, з якої перед цим був видалений власний генетичний матеріал.

В результаті розподілу яйцеклітини вдалося одержати значне число сперматозоїдів, якими були запліднені самки мишей. Четверо мишенят, що народилися в результаті, були здорові, в той же час в більшості випадків таке зачаття привело до розвитку у ембріонів всіляких відхилень, перериванню вагітності або до загибелі потомства незабаром після народження.

За словами учених, причини цих порушень поки невідомі, і для їх встановлення можуть потрібно численні додаткові експерименти. В той же час дослідники упевнені, що розроблена ними техніка розмноження сперматозоїдів може в майбутньому з успіхом використовуватися в медицині.

У свою чергу, британські експерти закликають з обережністю відноситися до пропозицій американських колег. «Я не думаю, що в даний момент ці розробки можна застосовувати на практиці де-небудь окрім дослідницької лабораторії. Подібні дослідження знаходяться в зачатковій стадії, і нам ще багато чому належить навчитися», - заявив в інтерв'ю BBC  професор Кембріджського університету  Кіт Кембелл.

За словами Кембелла, зараз украй важливо прослідити за розвитком зовні здорових мишей, народжених від клонованих сперматозоїдів, оскільки безліч генетичних аномалій, пов'язаних з клонуванням, може виявитися у міру дорослішання тварин або навіть у їх нащадків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: