Дорогосказ: що вижило в Україні – західними автобанами буде їздити вічно

ТСН розпочинає розслідування стану українських доріг. Поки що вітчизняні "хай-веї" просто розлазяться – про планові ремонти забували десятиріччя.

За даними "Укравтодору", з 20 тисяч кілометрів доріг в Україні практично половина потребує капітального ремонту. Ремонтники обіцяють навести хоч якийсь лад до першого травня. Залишилося – 10 днів.

ТСН розпочинає нове розслідування про стан українських доріг.

Зробити усі вітчизняні шляхи рівними та безпечними щороку щось, та заважає. І ось лише за місяць в Києві під землю провалилися три машини. "Дігери мимоволі" планують навіть об'єднатися для боротьби з комунальниками. Ті пояснюють проблему коротко – прийшла весна.

"Звичайно, всі дивляться на верхню частину, і кажуть, що всьому виною погані дороги. Хоча мова йде про комунікації", - виправдовується гендиректор КП "Автодор" Георгій Гливинський.

Молодий хлопець, один з постраждалих, каже: "Добре, це я їхав, зумів вибратися. А якби маршрутка з людьми?".

Але маленькі машини – маленькі проблеми. З початку весни попит на запчастини для великих машин зріс на третину. Ходова автопотягів розлітається в порохно. Через тряску, вібрацію, водії просто гублять дорогою деякі запчастини, які відламуються.

Виробники вантажівок вже звикли тестувати свої новинки на наших дорогах. Що вижило в Україні – західними автобанами може їздити вічно, вважають вони та порівнюють українські дороги з тестовими полігонами.

Втім, вартість сучасного автопоїзда сягає ста тисяч євро. Бити такі на українських "хай-веях" погоджуються тільки українці. Та змушені поляки. Навіть росіяни, повертаючись з Європи, шукають об'їзд. Хоча здавалося б, Україна – транзитна держава.

До полювання на ями вже долучилися ДАІшники. За місяць операції "Дорога" виписали приблизно 3 тисячі штрафів – не водіям, а власникам доріг. Кожен штраф – 1 200 гривень – від половини до двох третин зарплати дорожнього майстра.

Дорожники, зі свого боку, жаліються на нестачу коштів. І поки що дороги просто розлазяться – про планові ремонти забували десятиріччя.

Детальніше про розслідування стану українських доріг дивіться у відеосюжеті ТСН.

Читайте також:

На ремонт доріг виділили півмільярда гривень

В Україні втричі впав попит на іномарки

У Києві "потонула" стоянка з 300-ма іномарками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: