На Новий рік можна випадково придбати ялинку з Чорнобилю

На Новий рік можна випадково придбати ялинку з Чорнобилю

Ілюстрація

Продати радіоактивне деревце у Києві не важче, ніж спилити його в Чорнобильській зоні.

 Українці  просто на очах розмітають ялинки з кладовищ та радіаційного Чорнобилю. Про це журналісти дізналися від екологів.

Як розповідають у Держкомітеті лісового господарства, минулому році було реалізовано 870 тисяч ялинок на сумму 18,5 мільйонів гривень. Проте, це тільки те що офіційно поступило в касу. 

За словами екологів, це мізерна сума у порівнянні з тим, скільки ялинок продають нелегально.

Причому найстрашніше, що  новорічні дерева потрапляють до оселі прямісінько з забрудненої радіацією Чорнобильскої зони. Там їх досить легко безпечно рубати, до того ж вони коштують менше, ніж ялинки, вирубані в лісництвах – не треба ділитися з лісниками.

Журналісти вирішили перевірити це на власному досвіді. Знімальна група дісталася до одного з пропускних пунктів в 30-кілометрову зону примусового відселення. Міліціонер не пропускає, але дає цінну пораду – де можно зрубати  дерево: зовсім поруч з його заставою.

В якихось 500 метрах від пункту охорони журналісти добувають сосну. Далі від міліцейських пунктів зробити це ще простіше.  

Продати радіоактивне деревце у Києві не важче, ніж спилити його в Чорнобильській зоні. На першому ж ялинковому базарі журналісти домовляються про поставку сюди крупної партії небезпечних зелених красунь. Кажуть, що дерева з під Києва.

Чекати на покупців довелося не довго. Бажаючим придбати ялинку чесно розповідають, звідки вони. Проте, далеко не всіх лякає те, що дерева чорнобильські. Деякі навіть радіють, що ялинки саме з зони.

Отже, українці готові купувати святкові дерева, навіть розуміючи небезпеку.

Читайте також:

Тварин Київського зоопарку нагодують використаними ялинками

У Балоги покажуть, де безпечно ходити по Чорнобильській зоні

Україна зароблятиме на Чорнобилі

На Новий рік можна випадково придбати ялинку з Чорнобилю

На Новий рік можна випадково придбати ялинку з Чорнобилю

Повʼязані теми:

Наступна публікація