Як робиться бізнес на померлих: ще живих "мерців" розпродають вже у лікарнях

Секрети моргу на приховану камеру: у рамках журналістського розслідування були розкриті особливості бізнесу на небіжчиках в Україні.

В Україні "бізнес на померлих" поставлений на широку ногу – у ньому задіяні лікарі клінік, працівники моргу та ритуальних структур. Смерть давно стала таким самим товаром, як м'ясо чи хліб.

Як заробляють на неживому тілі, розбиралися журналісти ТСН у новому спецпроекті "Особиста справа".

Ще живими "трупами", як з'ясувалося, торгують у лікарнях. Виходить непогано налагоджена схема, брати родичів померлого не відходячи од каси. Щойно помер, вже готові ховати. Пропонують усі турботи взяти на себе за символічну суму. Часто заплакані родичі так і не розуміють, що пропонована сума,м'яко кажучи, дещо більше за реально витрачену.

Щоб перевірити це на практиці, журналісти одяглися у дорогі костюми і зробили візитівки Бюро ритуальних послуг. Прихована камера відзняла, як старша медсестра відділення неврології однієї з київських клінік одразу погодилася співпрацювати із таким "бізнесменом". Умова угоди - "Ви нам контакти родичів, щойно померлих, а ми вам 10% від суми похорону".

Журналісти ТСН обійшли ще дві лікарні, але там працювати на таких умовах не погодилися, або сумлінні, або ми мало пропонували. Але виходить, що в деяких шпиталях усе ж продають практично напівживих пацієнтів. Тоді безнадійних хворих особливо і не лікують, адже на них потім можна підзаробити.

Та й після смерті з небіжчиками особливо не церемоняться. Так, лише щоб тіло у покійницькій не порізали на частини - треба заплатити. "У морзі одному з родичів сказали плати 800 гривень, або будемо розрізати череп. І доведеться мало не у закритій труні ховати", - розповідають постраждалі від свавілля працівників моргу.

Крім того, родичам небіжчика пропонують безкоштовне поховання за дозвіл на трансплантацію органів. Одна з жінок, якій це запропонували, впевнена - органи потім продали би. Адже вже наступного дня вона перестала вірити у щирість і некорисливість працівників моргу – якби вона не заплатила, труп віддали би різати студентам.

Наостанок родичів померлого віддають на поталу Бюро ритуальних послуг, які накручують до 300% від суми послуги. Зокрема, найдешевша труна коштує 380 грн, копання могили 400 – 600 грн, транспортні послуги – до 500 грн. Тобто, в 1500 грн можна вкластися. Але послуги пропонують брати пакетом – з "оркестром і панахидою" – і, поки рідні ще в жалобі, номер часто проходить. І тоді в рахунку зовсім інші цифри.

Читайте також:

На Донеччині вибухнув морг, частина лікарні згоріла

У 40-градусну спеку в київських моргах не працюють холодильники

У Києві з'явилася мода ховати себе за життя

Названо країни, де найкраще вмирати

ВідеоЯк робиться бізнес на померлих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: