Як робиться бізнес на померлих: ще живих "мерців" розпродають вже у лікарнях

Як робиться бізнес на померлих: ще живих "мерців" розпродають вже у лікарнях

Після смерті з небіжчиками особливо не церемоняться

Секрети моргу на приховану камеру: у рамках журналістського розслідування були розкриті особливості бізнесу на небіжчиках в Україні.

В Україні "бізнес на померлих" поставлений на широку ногу – у ньому задіяні лікарі клінік, працівники моргу та ритуальних структур. Смерть давно стала таким самим товаром, як м'ясо чи хліб.

Як заробляють на неживому тілі, розбиралися журналісти ТСН у новому спецпроекті "Особиста справа".

Ще живими "трупами", як з'ясувалося, торгують у лікарнях. Виходить непогано налагоджена схема, брати родичів померлого не відходячи од каси. Щойно помер, вже готові ховати. Пропонують усі турботи взяти на себе за символічну суму. Часто заплакані родичі так і не розуміють, що пропонована сума,м'яко кажучи, дещо більше за реально витрачену.

Щоб перевірити це на практиці, журналісти одяглися у дорогі костюми і зробили візитівки Бюро ритуальних послуг. Прихована камера відзняла, як старша медсестра відділення неврології однієї з київських клінік одразу погодилася співпрацювати із таким "бізнесменом". Умова угоди - "Ви нам контакти родичів, щойно померлих, а ми вам 10% від суми похорону".

Журналісти ТСН обійшли ще дві лікарні, але там працювати на таких умовах не погодилися, або сумлінні, або ми мало пропонували. Але виходить, що в деяких шпиталях усе ж продають практично напівживих пацієнтів. Тоді безнадійних хворих особливо і не лікують, адже на них потім можна підзаробити.

Та й після смерті з небіжчиками особливо не церемоняться. Так, лише щоб тіло у покійницькій не порізали на частини - треба заплатити. "У морзі одному з родичів сказали плати 800 гривень, або будемо розрізати череп. І доведеться мало не у закритій труні ховати", - розповідають постраждалі від свавілля працівників моргу.

Крім того, родичам небіжчика пропонують безкоштовне поховання за дозвіл на трансплантацію органів. Одна з жінок, якій це запропонували, впевнена - органи потім продали би. Адже вже наступного дня вона перестала вірити у щирість і некорисливість працівників моргу – якби вона не заплатила, труп віддали би різати студентам.

Наостанок родичів померлого віддають на поталу Бюро ритуальних послуг, які накручують до 300% від суми послуги. Зокрема, найдешевша труна коштує 380 грн, копання могили 400 – 600 грн, транспортні послуги – до 500 грн. Тобто, в 1500 грн можна вкластися. Але послуги пропонують брати пакетом – з "оркестром і панахидою" – і, поки рідні ще в жалобі, номер часто проходить. І тоді в рахунку зовсім інші цифри.

Читайте також:

На Донеччині вибухнув морг, частина лікарні згоріла

У 40-градусну спеку в київських моргах не працюють холодильники

У Києві з'явилася мода ховати себе за життя

Названо країни, де найкраще вмирати

Як робиться бізнес на померлих

Як робиться бізнес на померлих

Повʼязані теми:

Наступна публікація