Батьки добре бачать, коли б'ють власних дітей

Батьки все частіше карають своїх дітей за допомогою фізичного насильства.

В Україні традиція покарань стає все більш жорстокою. За офіційною статистикою, майже три тисячі дітей торік постраждали від насильства дорослих. Але психологи стверджують: реальна ж кількість побитих і покалічених - не лише фізично, а й морально, - удвічі більша.

Реєтрують десятки випадків батьківського звірства. Медики ж наполягають - моральне чи фізичне знущання псує дитині все життя.

Така історія п’ятирічної Маргарити. Її вітчим, якого вона завжди називала татом, розлютився та жорстоко побив дитину паском з металевою пряжкою за те, що вона забула якусь з літер абетки. Від чергового удару дівчинка упала і вдарилась головою до батареї. Лише тоді чоловік зупинився.

Проте не фізичний, а душевний біль був для Маргарити дошкульнішим. 

Психолог каже, дівчинка була "пригнічена як загнаний звір, важко реагувала, важко йшла на контакт". Вже у дитячому притулку вона розповідала, як це було, і постійно дивувалась – де була мама, поки батько її бив.

Чому мама не бачила, нині з'ясовують слідчі. А також, чи гідна вона того, аби далі називатись матір'ю п’ятирічної дитини. Психологи ж одностайні: коли болю завдають ті, кого любиш найбільше - для дитини це невиліковна рана на все життя.

В Україні існує справжня традиція домашнього покарання биттям. Це мало засуджується, цим іноді вихваляються.

Проте нинішні діти здатні на відчайдуші протести проти рукоприкладства і жорстокості. Незалежно від матеріальних статків сім'ї - діти йдуть на крайнощі. Вони втікають з дому.

Так, Надія на вулиці з 10 років, а може й давніше. Втекла від батьківської жорстокості. Мати з батьком, каже дівчинка, пиячили, потім сварились і зривалися на дітях.

Проте найстрашнішої батьківської "турботи" дівчинка не може забути і досі. Родичі виловлювали на околиці собак та котів і готували їх вдома. Надя із сльозами згадує кошенят, яких на її очах вбивали, а потім припрошували дітей це їсти. Не витримавши такого, дівчинка втекла. На вулиці почала красти, зрештою - опинилася у спецшколі на перевихованні.

Психологи, які досліджували жорстокість батьків, констатують - зазвичай ці дорослі - й самі із проблемами. Відчуваючи до дітей злість і роздратування, вимагають бездоганної дисципліни і часто не знаходять іншого покарання, як насильство. Але порозумітися з дитиною, наполягають фахівці, допоможе не різка, а ласка.

Нагадаємо, цикл журналістських розслідувань "Поки батьки не бачать" стартував 18 січня і транслюватиметься по буднях в основному випуску ТСН о 19:30.

Читайте також:

Поки батьки не бачать, дітей виховують чужаки
Поки батьки не бачать, діти накладають на себе руки
Поки батьки не бачать, діти тікають з дому

ВідеоБатьки добре бачать, коли б'ють власних дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: